Vācija samazinās PVN likmi gāzei; regulators paredz – krājumu mērķus nesasniegs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs ceturtdien paziņoja, ka Vācija uz laiku samazinās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi gāzei, lai palīdzētu patērētājiem, kuriem gaidāmi lielāki rēķini par enerģijas patēriņu. Ņemot vērā gāzes piegāžu samazināšanos no Krievijas, Vācijai neizdosies sasniegt gāzes krājumu uzkrāšanas mērķus, paziņojis Vācijas enerģētikas regulatora vadītājs. 

Vācija samazinās PVN likmi gāzei
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Šolcs norādīja, ka lēmums samazināt PVN likmi no 19% šobrīd līdz 7% paredzēts, lai kompensētu valdības iecerēto gāzes nodevu, kas mājsaimniecībām izmaksās vairākus simtus eiro.

"Samazinātā PVN likme tiks piemērota tik ilgi, kamēr spēkā būs gāzes nodeva, proti, līdz 2024. gada 31. martam," sacīja Šolcs.

"Tādējādi mēs piedāvājam gāzes patērētājiem atvieglojumu, kas ir ievērojami lielāks par papildu slogu, ko radīs nodeva."

Līdz 1. oktobrim bija plānots, ka Vācijas gāzes rezervēm jāsasniedz 85% no krātuvju apjoma. To sasniegt neizdosies, lai gan valsts pagājušajā nedēļā sasniedza 75% piepildījumu. 

Vācijas Enerģētikas regulatora vadītājs Klauss Millers norādījis, ka alternatīvas enerģijas taupīšanai nebūs. 

Vācija pirmdien paziņoja, ka patērētājiem par gāzi tiks piemērota valsts nodeva, kas veidos 2,4 centus par kilovatstundu.

Šīs nodevas mērķis ir palīdzēt Vācijas gāzes importētājiem, kuriem nākas pirkt dārgāku gāzi no piegādātājiem ārpus Krievijas un kas cieš vērienīgus zaudējumus. Uzņēmēji līdz šim šīs papildu izmaksas sedza paši.

Vācijas valdība ir pārliecināta, ka galu galā ieguvēji būs gan uzņēmēji, gan vienkāršie patērētāji, jo nodokļu atlaides ir lielākas nekā piemērotās nodevas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti