Vācijā protestu laikā aizturēta klimata aktīviste Grēta Tūnberga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Vācijas policija otrdien aizturējusi zviedru klimata aktīvisti Grētu Tūnbergu kopā ar aktīvistu grupu, kas protestēja pie Luceratas ciemata.

Luceratas ciematu Vācijas rietumos plānots nojaukt, lai paplašinātu Garcveileres brūnogļu raktuves, pret ko kategoriski iebilst vides aizstāvji.

Iepriekšējās nedēļās aktīvisti bija apmetušies mājās, kuras jau sen atstājuši ciemata iedzīvotāji, un atteicās pamest Luceratu. Policija pagājušajā trešdienā sāka operāciju ciemata atbrīvošanai, un pirmdien pēdējie aktīvisti pameta teritoriju. Ciemats ir pilnībā nožogots.

Pirmdien pie raktuvēm sapulcējās vairāki simti protestētāju.

Protestētāji uzskata, ka raktuvju paplašināšana ir pretrunā ar Vācijas valdības izvirzītajiem mērķiem pārejā uz zaļāku saimniekošanu.

Aktīvisti protestē pret enerģētikas uzņēmuma RWE ieceri nolīdzināt Luceratu un paplašināt blakus esošās brūnogļu raktuves. Vides aizstāvji norāda, ka ogļu raktuvju paplašināšana un izmantošana radīs milzīgu daudzumu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu.

Savukārt RWE apgalvo, ka zem Luceratas esošo brūnogļu ieguve ir nepieciešama, lai stiprinātu Vācijas enerģētisko neatkarību un drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti