Vācijā par nacistiskajiem noziegumiem notiesāts Demjaņuks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

91 gadu vecais Ukrainā dzimušais Džons Demjaņuks Vācijas tiesas priekšā nonāca 2009. gadā. Demjaņuks 1943. gadā esot bijis Sobiboras koncentrācijas nometnes apsargs Polijā un esot piedalījies vismaz 28 000 cilvēku slepkavībā.

Tiesa Vācijas pilsētā Minhenē šodien piesprieda piecu gadu cietumsodu bijušajam nacistisko koncentrācijas nometņu sargam Džonam Demjaņukam. Viņš atzīts par vainīgu vairāk nekā 28 000 ebreju nogalināšanā Otrā Pasaules kara laikā Sobiboras koncentrācijas nometnē Polijā. Demjaņuka advokāts gan paziņojis, ka spriedumu pārsūdzēs. Tikmēr pats Demjaņuks dažādu iemeslu dēļ jau šodien tiek atbrīvots no apcietinājuma.
91 gadu vecais Ukrainā dzimušais Džons Demjaņuks Vācijas tiesas priekšā nonāca 2009. gadā, kad viņu Berlīnei izdeva Amerikas Savienotās Valstis, kurieni viņš emigrēja 1952. gadā. 2002.gadā Demjaņukam tika atņemta ASV pilsonība par to, ka viņš slēpis savu pagātni, imigrējot ASV, un pašlaik viņam nav pilsonības.
Pēc pusotru gadu ilgiem tiesu darbiem Minhenes tiesa šodien atzina, ka Demjaņuks 1943. gadā esot bijis Sobiboras koncentrācijas nometnes apsargs, kas atradās nacistiskās Vācijas okupētajā Polijā. Un viņš, ieņemot šo amatu, esot "piedalījies vismaz 28 000 cilvēku slepkavībā". Tiek lēsts, ka Sobiboras gāzes kamerās bojā gājuši aptuveni ceturdaļmiljons cilvēku.
Tiesa apsūdzētajam piesprieda 5 gadu cietumsodu, par gadu mazāk nekā pieprasīja apsūdzības puse. Demjaņuks spriedumu uzklausīja, sēžot ratiņkrēslā, un tad tika pārcelts uz nestuvēm. Tiesneša lasīto spriedumu tulks Demjaņukam tulkoja ukraiņu valodā. Tāpat kā visas 18 mēnešus ilgās prāvas laikā, arī šoreiz viņš klusēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti