Uz Kabulas lidostu raķetes izšāvusi «Islāma valsts»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Kabulas lidostas virzienā raidītas vairākas raķetes, bet, izmantojot pretgaisa aizsardzības sistēmas, tās apstādinātas pirms mērķa sasniegšanas. Tās uzsprāgušas netālu no lidostas esošajos rajonos. Ziņu par upuriem pagaidām nav. Par raķešu palaišanu atbildību uzņēmies teroristu grupējuma “Islāma valsts” vietējais atzars “Islāma valsts Horasānā”.

Kāda amatpersona, kas strādāja Afganistānas valdībā, ko talibi gāza pirms divām nedēļām, sacīja, ka raķetes izšautas no transporta līdzekļa Kabulas ziemeļos.

Iedarbojās lidostas pretgaisa aizsardzības sistēma, kam, domājams, izdevies pārtvert vismaz vienu raķeti.

Kabulas ziemeļos, kur atrodas lidosta, virs ēkām bija redzami dūmi.

Kabulas iedzīvotājs Džadīns Hans stāstīja par notikušo: “Es atrados mājās ar saviem bērniem un citiem ģimenes locekļiem. Pēkšņi atskanēja vairāki sprādzieni. Mēs iegājām dziļāk ēkā un piespiedāmies zemei.”

Savukārt kāds notikuma aculiecinieks sacīja: “Bija seši no rīta, kad izdzirdēju sprādzienu. Jūs redzat, ko tās nodarīja šajā apkārtnē. Mājā ir caurums, aizdegusies automašīna, cilvēki bija ļoti nobijušies.”

Par raķešu palaišanu atbildību uzņēmies teroristu grupējuma “Islāma valsts” vietējais atzars “Islāma valsts Horasānā”. Ņemot vērā arī tālāku uzbrukumu draudus, par ko brīdina Vašingtona, pilsētā pastiprināti drošības pasākumi. Rajonos ap lidostu ir īpaši daudz “Taliban” kaujinieku, kas kontrolē cilvēku kustību uz ielām. 

Ar mērķi novērst terorista-pašnāvnieka uzbrukumu, svētdien ASV spēki veica drona uzlidojumus, kā rezultātā, kā apgalvo Vašingtona, nogalināti vairāki teroristi. Vietējie iedzīvotāji gan kritizē amerikāņus, jo dronu uzlidojumos esot nogalināti arī desmit afgāņi, to skaitā bērni. Tagad sākta notikušā izmeklēšana un Pentagons apgalvo, ka izskatīs visus lietas apstākļus. 

Šobrīd lielākā daļa ārvalstu savus pilsoņus jau aizgādājušas mājās. Bet lielu daļu afgāņu, kas pēdējos 20 gados sadarbojušies ar rietumvalstīm un starptautiskajām organizācijām, neizdosies evakuēt. ASV apsolījusi, ka pēdējās evakuācijas veiks otrdien, 31.augustā.

KONTEKSTS:

Noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrāba teju visu valsts teritoriju, bet 15. augustā viņu rokās krita arī Kabula.

Pagājušajā nedēļā, teroristam pašnāvniekam uzspridzinoties pie Kabulas lidostas, tika nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki, arī 13 ASV karavīri. Par uzbrukumu uzņēmās atbildību "Islāma valsts" vietējais atzars "Islāma valsts Horasānā".

ASV plāno 31.augustā izvest savus pēdējos karavīrus no Afganistānas, noslēdzot vērienīgu evakuācijas operāciju, kurā kopš talibu nākšanas pie varas Kabulā kopumā izdevies ar lidmašīnām izvest vairāk nekā 114 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti