Uz jaunā pāvesta vēlēšanām Vatikānā pulcējas kardināli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Romas katoļu baznīcas kardināli no visas pasaules pulcējušies Vatikānā, lai sāktu konsultācijas par nākamā pāvesta ievēlēšanu pēc Benedikta XVI atkāpšanās.

Sanāksmē, kas var ilgt visu nedēļu, tiks noteikts konklāva datums un apspriesti iespējamie pāvesta amata kandidāti.

Daži avoti vēsta, ka konklāvs pāvesta ievēlēšanai varētu tikt sasaukts jau nākamās nedēļas pirmdienā. Par iespējamiem Benedikta pēctečiem tiek minēti kardināli no Itālijas, Austrijas, ASV un Kanādas, kā arī Latīņamerikas, Āzijas un pat Āfrikas baznīcām, kas pārstāv gan tradicionālo, gan progresīvo katoļu baznīcas atzaru.

Jaunajam pāvestam būs jārisina daudzas problēmas, sākot no reformatoru aicinājumiem atcelt celibātu un atļaut sieviešu iecelšanu garīdznieku kārtā un beidzot ar baznīcu apkaunojošiem pedofilijas skandāliem. Tikmēr bijušais pāvests saglabās garīgo vārdu un titulu, un mūža nogali pavadīs nelielā klosterī Vatikānā, nododoties pārdomām un lūgšanām.

Jau ziņots, ka Romas katoļu baznīcas pāvests Benedikts XVI februāra beigās oficiāli nolicis savas pilnvaras, un Svētais Krēsls ir vakants, līdz tiks ievēlēts nākamais katoļu baznīcas galva. Benedikts XVI ar vēsturisko paziņojumu par atkāpšanos nāca klajā pirms pusotras nedēļas, norādot, ka veselības stāvokļa dēļ vairs nespēj pienācīgi pildīt uzticētos pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti