Ungārijas galvaspilsētā novērsta Donavas plūdu katastrofa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā ir novērsta katastrofa, kuru varēja radīt lietavu dēļ pārplūdušās Donavas upes ūdeņi, pirmdien paziņoja pilsētas mērs Ištvāns Tarlošs.

Budapeštā izveidotie aizsargmehānismi ir izturējuši ūdens spiedienu un palīdzējuši nosargāt lielāko pilsētas daļu no applūšanas. Donavas līmenis Budapeštā sasniedza vēsturisku maksimumu, bet pirmdienas rītā sāka kristies.

"Mums nav ziņu par nekādu katastrofālu situāciju, situācija stabilizējas," Tarlošs sacīja kopīgā preses konferencē ar premjerministru Viktoru Orbānu.

"Budapeštas apdraudējumam līdz trešdienai vajadzētu beigties, un ir cerības, ka nebūs nāves gadījumu vai ievainoto plūdu dēļ," sacīja Orbāns.

Katastrofālas situācijas nav arī pārējā Ungārijas teritorijā, kur plūdos nav bojāgājušo un nopietni ievainoto. Orbāns atzina, ka tagad aizsardzība pret plūdiem jānodrošina augsta riska vietām Ungārijas dienvidos.

Iedzīvotāji, kas piesardzības apsvērumu dēļ tika evakuēti no ciemiem valsts ziemeļrietumos, no otrdienas varēs atgriezties mājās, sacīja Orbāns. Visā valstī kopš pagājušās ceturtdienas tika evakuēti apmēram 1400 cilvēku.

Donavas līmenis Budapeštā svētdienas vakarā sasniedza 8,91 metru, pārsniedzot 2006.gadā sasniegtu rekordu - 8,60 metrus. Pirmdienas rītā tas sāka kristies. Autoceļi gar Donavu kopš pagājušās trešdienas ir slēgti upes pārplūšanas dēļ. Ir slēgts arī galvenais autoceļš, kas savieno Budapeštu ar plūdu skartajiem Ungārijas ziemeļrietumu rajoniem.

"Mūsu lielākā problēma šobrīd ir satiksmes sastrēgumi," sacīja Tarlošs, aicinot cilvēkus dot priekšroku sabiedriskajam transportam, nevis savām automašīnām.

Ungārijas ziemeļrietumos plūdu ūdeņu līmenis kopš svētdienas nepārtraukti krītas, bet daudzi autoceļi vēl arvien nav lietojami. Japānas autobūves firmas "Suzuki" rūpnīcā Estergomas pilsētā pirmdien ražošana bija apturēta, jo daudzi strādnieki nevarēja ierasties darbā, un vēl nav pieņemts lēmums par ražošanas atsākšanu otrdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti