Pusdiena

Ar NVA palīdzību darbu atraduši 25 bēgļi; plāno ieviest latviešu valodas mentorus

Pusdiena

Pret Čehijas premjeru izvirza apsūdzības krāpšanā; var zaudēt amatu

Ungārijā pieļauj ar nodokli aplikt no ārvalstīm finansētas nevalstiskās organizācijas

Ungārijā pieļauj ar nodokli aplikt no ārvalstīm finansētas nevalstiskās organizācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 4 mēnešiem.

Ungārijas valdība ierosinājusi ar īpašiem nodokļiem aplikt nevalstiskās organizācijas, kas saņem finansējumu no ārvalstīm un atbalsta migrāciju. Tostarp rosināti liegumi tuvoties robežai.

  • Vēršanās ir arī pret organizācijām, kas atbalsta imigrāciju
  • Pret Sorosu izvērsta plaša kampaņa
  • Likumu skatīs neilgi pirms Ungārijas parlamenta vēlēšanām
  • Jaunais likums, visticamāk, nekaitēs Orbāna partijas popularitātei

Jauno likumu priekšlikumus valdība nosaukusi ASV miljardiera Džordža Sorosa vārdā. Premjers Viktors Orbāns pret viņu pēdējos mēnešos vērsis intensīvu kampaņu. Divus mēnešus pirms parlamenta vēlēšanām cilvēktiesību aktīvisti jaunos priekšlikumus nosodījuši kā centienus vēl vairāk ierobežot iespējas kritizēt valdību.

Ungārijas valdība ceturtdien, 18. janvārī, publicēja jauno likumdošanas aktu detaļas, kas vērsti pret imigrāciju un kuri iekļauti tā dēvētajā „Likumu paketē Sorosa apturēšanai”.

Orbāns, cenšoties konsolidēt savu atbalsta bāzi, pēdējos mēnešos vērsis intensīvu kampaņu pret Sorosu, apsūdzot viņu par apzinātu imigrācijas veicināšanu Ungārijā.

Starp ceturtdien valdības interneta mājaslapā publicētajiem priekšlikumiem iekļauti tādi pasākumi kā aizliegumi iebraukt ārvalstniekiem un liegums atrasties robežas tuvumā personām, kuras uzskata par nelegālo imigrāciju „atbalstošām” vai kuras apsūdzētas par tādas „organizēšanu”.

Parlaments debates par likumu paketi varētu sākt februārī – divus mēnešus pirms Ungārijas parlamenta vēlēšanām.

Orbāna valdība vēlas, lai nevalstiskās organizācijas, kas atbalsta „nelegālo migrāciju”, reģistrējas un savus datus iesniedz tiesām. Šo organizāciju darbiniekus, kas ieradušies no ārvalstīm, varēs izraidīt.

Tāpat ir runa par īpašu nodokļu režīmu. Šādu organizāciju no ārvalstīm saņemtam finansējumam  varētu piemērot 25% nodokli.

Vienlaikus valdība nav skaidri definējusi, ko tieši nozīmē „nelegālās migrācijas atbalstīšana” – tā sagaida, ka nevalstiskās organizācijas pieteiksies pašas.

Papildus personām, kuras „atbalsta” vai „organizē” „nelegālo migrāciju”, var liegt atrasties robežas tuvumā - ne tuvāk kā astoņu kilometru attālumā no tās.

Ungārijas iekšlietu ministrs Šandors Pinters iepriekš precizēja, ka šāds ierobežojums neattiektos uz Apvienoto NācijuOrganizācijas darbiniekiem un diplomātiem.

Kritiķi un cilvēktiesību aktīvisti Orbāna kabineta jaunos priekšlikumus nosodījuši kā centienus vēl vairāk ierobežot iespējas kritizēt valdību.

Valdība to nosaukusi par „likumu paketi Sorosa apturēšanai”. ASV miljardiera fonds sniedz daļu finansējuma organizācijām, kas iestājas par bēgļu tiesībām. Viņš kļuvis par Orbāna galveno kritikas mērķi, kurš Sorosu nosaucis par „valsts ienaidnieku”, pret viņu vērsis publiskas kampaņas un apsūdzējis par apzinātu imigrācijas organizēšanu no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem.

Soross Orbānu savukārt apsūdzējis par „izkropļojumiem un atklātiem meliem”, paziņojot, ka Ungārijas valdība centusies radīt „ārēja ienaidnieka” tēlu, lai novērstu iedzīvotāju uzmanību no tādām problēmām kā korupcija.

Orbāna valdības jaunie priekšlikumi varētu būt daļa no priekšvēlēšanu kampaņas. Aprīlī Ungārijā notiks parlamenta vēlēšanas. Iepretim vājai un sašķeltai opozīcijai atkal gaidāma Orbāna vadītās konservatīvo partijas „Fidesz” pārliecinoša uzvara. Saskaņā ar aptaujām tā varētu iegūt pat 50% balsu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti