Panorāma

Pēc sabiedrības spiediena Ogrē atceļ izstādi

Panorāma

Panorāma

Ukrainā turpinās pretkorupcijas reidi

Ukrainā turpinās pretkorupcijas reidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Ukrainā uzsāktās pretkorupcijas tīrīšanas ir tikai sākums, paziņojusi Ukrainas Nacionālās drošības padome. Arī šodien drošības dienests veicis vairākus reidus.

Aizturēta Odesas militārās administrācijas amatpersona, kura ņēmusi kukuļus no uzņēmējiem apmaiņā pret zemes nomas līgumiem. Vienā no gadījumiem izspiesti 60 tūkstoši dolāru.

Tāpat apgriezienus uzņēmusi izmeklēšana par Aizsardzības ministrijas negodīgajiem iepirkumiem. Aizturētas vairākas personas no uzņēmumiem, kas Ukrainas armijai piegādāja pārtiku par nesamērīgi augstu cenu. Šajā lietā tiesa šodien arī piesprieda divu mēnešu arestu bijušajam aizsardzības ministra vietniekam Vjačeslavam Šapolovam.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Ukrainas centienus cīņā ar korupciju preses konferencē uzslavēja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, kura kopā ar Eiropas Komisijas kolēģiem ceturtdien, 2. februārī, ieradās Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem.

"Esmu gandarīta, redzot, ka jūsu korupcijas apkarošanas struktūras ir modras un efektīvas korupcijas gadījumu atklāšanā.

Izsaku jums arī atzinību par tik ātru reakciju politiskā līmenī, lai pārliecinātos par to, ka cīņa pret korupciju sniedz taustāmus rezultātus un arī tiek vēl vairāk pastiprināta," sacīja Eiropas Komisijas vadītāja.

Ukraina pastiprina cīņu pret korupciju
00:00 / 02:51
Lejuplādēt

Pēc tam, kad pirms dažām nedēļām atklātībā nonāca informācija par iespējamiem mākslīgi sadārdzinātiem pārtikas produktu iepirkumiem Ukrainas bruņoto spēku vajadzībām, Ukrainas varas iestādes solīja izlēmīgi vērsties pret pārkāpējiem. Arī no ārvalstu diplomātiem arvien biežāk izskanējušas bažas par plaukstošo korupciju un atsevišķu amatpersonu iedzīvošanos pat kara laikā.

Reaģējot uz šiem paziņojumiem, kā arī redzot socioloģiskās aptaujas, kurās līdzās kara izbeigšanai par vienu no galvenajām prioritātēm iedzīvotāji min cīņu ar korupciju, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka pavisam drīz sāksies "sēdināšanas" sezona.

Un februāra pirmā diena ir kļuvusi par pirmo patiesi ražīgo dienu šajā cīņā. Valsts izmeklēšanas birojs trešdien, 1. februārī, veica pārbaudes Kijivas nodokļu inspekcijā un muitā, atstādinot abu organizāciju vadītājus. Ukrainas drošības dienests un Ekonomiskās drošības birojs veica kratīšanas pie oligarha Ihora Kolomoiska viņa dzīvesvietā Dnipro, izmeklējot lietu par krāpšanos kompānijās "Ukrnafta" un "UkrTatnafta". 

Pārbaudītas tika arī vairākas celtniecības kompānijas, izmeklējot savulaik ietekmīgā politiķa Viktora Medvedčuka un citu sankcionēto personu līdzekļu iespējamo legalizāciju. Tāpat drošībnieki apmeklēja bijušo iekšlietu ministru Arsēnu Avakovu, pārbaudot lietu par helikopteru "Airbus" iepirkumu – tieši šāda helikoptera avārijā 18. janvārī gāja bojā visa Iekšlietu ministrijas vadība.

Kā norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, vienīgi šāda izlēmīga rīcība spēs novest pie vēlamajiem rezultātiem.

"Diemžēl dažās sfērās vienīgais veids, kā garantēt likumību, ir nomainīt vadītājus, vienlaicīgi ieviešot institucionālas pārmaiņas. Šādas pārmaiņas ir nepieciešamas, lai cilvēki neturpinātu ļaunprātīgi izmantot savu varu. Kustībai pretī taisnīgumam ir taustāmi rezultāti, un taisna tiesa tiks nodrošināta. Īpaši svarīga ir procesu caurskatāmība Aizsardzības ministrijā un aizsardzības spēkos kopumā. Jebkuras iekšējās piegādes, jebkuri iepirkumi – visam ir jābūt absolūti tīram un godīgam. Līdzīgi kā tas ir ar mūsu ārējām drošības piegādēm. Tie, kuri šiem procesiem traucēs, nepaliks šajās struktūrās," sacīja Zelenskis.

Tikmēr komentētāji uzskata, ka šādi reidi saistīti ar Kijivā gaidāmo Ukrainas un Eiropas Savienības samitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti