Pusdiena

Malaizija un Ziemeļkoreja liegusi vienas otras valsts pilsoņiem izceļot

Pusdiena

Par sabiedrisko mediju finansējumu ar valdību mudina runāt bez starpniekiem

Trampam atkal draud tiesu darbi par imigrācijas ierobežošanu

Trampam atkal draud tiesu darbi par imigrācijas ierobežošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijai atkal draud tiesu darbi pēc tam, kad viņš parakstīja jaunu rīkojumu par imigrācijas ierobežošanu no vairākām pārsvarā musulmaņu apdzīvotām valstīm, lai pasargātu ASV no terorisma draudiem. Tomēr cilvēktiesību organizācijas to joprojām vērtē kā diskriminējošu pret musulmaņiem, un vismaz viens ASV ģenerālprokurors paudis gatavību rīkojumu apstrīdēt tiesā.

Pirmo prezidenta rīkojumu nobloķēja federālā tiesa, bet tagad viņš parakstījis jaunu dekrētu, atsakoties no vispretrunīgāk vērtētajiem punktiem.

Trampa iepriekšējais imigrācijas ierobežošanas rīkojums, ko viņš parakstīja janvārī dažas dienas pēc stāšanās amatā, izraisīja protestus un jucekli lidostās. Rīkojumu nobloķēja ASV federālā tiesa, secinot, ka tas ir pretrunā konstitūcijai, un Trampa Baltais nams nolēma tiesās tālāk necīnīties, bet nākt klajā ar jaunu, labotu imigrācijas ierobežošanas prezidenta dekrētu.

To Tramps parakstīja pirmdien, 6.martā, un vispretrunīgāk vērtētie punkti ir izņemti.

Jaunais rīkojums uz 90 dienu ilgu periodu aizliedz izsniegt vīzas iebraukšanai ASV pārsvarā musulmaņu apdzīvoto valstu Sīrijas, Irānas, Lībijas, Somālijas, Jemenas un Sudānas pilsoņiem – šīs sešas valstis bija iekļautas arī pirmajā dekrētā. Tomēr šoreiz no saraksta izņemta Irāka – tās valdība uzlabojusi vīzu pārbaudes un datu apmaiņu ar ASV, paziņoja Baltais nams.

Atšķirībā no pirmā rīkojuma, tagad ierasties ASV joprojām varēs tie minētie sešu valstu pilsoņi, kuriem jau ir izsniegtas vīzas un „zaļās kartes” jeb uzturēšanās atļaujas ASV.

Jaunā direktīva uz 120 dienām aptur jebkādu bēgļu ierašanos ASV teritorijā, bet aizliegums neattieksies uz tiem, kas jau saņēmuši Valsts departamenta atļauju ierasties. Atcelts arī beztermiņa aizliegums attiecībā uz visiem bēgļiem no Sīrijas. Tāpat atšķirībā no iepriekšējā jaunais rīkojums neparedz prioritāti reliģiskajām minoritātēm.

Ja pirmais rīkojums stājās spēkā ar tā parakstīšanas brīdi, jaunais stāsies spēkā pēc 10 dienām, 16.martā. Janvārī haosu lidostās izraisīja fakts, ka aizliegts ASV bija ierasties arī tiem sarakstā esošo valstu pilsoņiem, kuriem jau bija vīzas, un viņi tobrīd atradās lidmašīnā. Toreiz Tramps argumentēja, ka rīkojumam jāstājas spēkā nekavējoties, jo, ja „aizliegums tiktu izsludināts ar vienas nedēļas brīdinājumu”, tad „sliktie” steigtos paspēt ierasties ASV.

Jauno rīkojumu pirmdien izklāstīja ASV valsts sekretārs Reks Tilersons un ģenerālprokurors Džefs Sešonss.

Sešonss paziņoja, ka šobrīd tiek izmeklēti vairāk nekā 300 bēgļu saistībā ar potenciālu saistību ar terorismu, bet detalizētāku informāciju nesniedza.

Bet valsts sekretārs Tilersons uzsvēra, ka jaunais rīkojums ir nepieciešams nacionālajai drošībai.

„Prezidenta parakstītais rīkojums, kas aizsargā nāciju no ārvalstu teroristu ierašanās ASV, ir svarīgs solis mūsu nacionālās drošības stiprināšanai. Prezidenta pienākums ir aizsargāt amerikāņu tautu. Ar šo rīkojumu prezidents Tramps izmanto savas likumīgās tiesības saglabāt mūsu iedzīvotāju drošību,” uzsvēra Tilersons.

Kaut jaunais Trampa rīkojums par imigrācijas ierobežošanu drošības vārdā ir labots un pretrunīgāk vērtētie punkti izņemti, tā kritiķi jau plāno jaunus tiesu darbus. Vadošā cilvēktiesību organizācija Amerikas Pilsonisko brīvību savienība paziņoja, ka pēc būtības tas joprojām ir diskriminējošs aizliegums pret musulmaņiem.

Ņujorkas štata ģenerālprokurors Ēriks Šneidermans izplatīja paziņojumu, ka viņa birojs ir gatavs pret Trampa administrāciju vērsties tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti