«Trampa sienas» finansēšanai ASV samazinās līdzekļus arī militārajiem projektiem Eiropā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pentagons atcēlis finansējumu vairākiem militārajiem projektiem Eiropā, kuru mērķis bija palīdzēt ASV sabiedrotajiem īstenot Krievijas atturēšanas politiku. Finansējumu paredzēts novirzīt ASV prezidenta Donalda Trampa iecerētajam mūrim uz robežas ar Meksiku. Pentagons norāda, ka projekti šobrīd ir vienkārši atlikti, bet, lai tos turpinātu, Kongresam līdzekļi būs jāpiešķir no jauna. Taču nav garantijas, ka tas notiks.

“Trampa sienas” finansēšanai ASV samazinās arī līdzekļus militārajiem projektiem Eiropā
00:00 / 03:26
Lejuplādēt

ASV telekanāls CNN otrdien ziņoja, ka Aizsardzības ministrija novirzīs 3,6 miljardus dolāru no militārās būvniecības budžeta vairākiem projektiem, kas ir saistīti ar strīdīgus vērtējumus izsaukušo mūri uz robežas ar Meksiku. Aizsardzības ministrs Marks Espers vēstulē Senāta Bruņoto spēku komitejai skaidrojis, ka 11 militārās būvniecības projekti līdzās starptautiskajai robežai ar Meksiku ar kopējām izmaksām 3,6 miljardu dolāru apjomā ir nepieciešami, lai atbalstītu bruņoto spēku izmantošanu saistībā ar nacionālo ārkārtas stāvokli.

„Šie projekti atbaidīs nelegālos ieceļotājus, nelegālie robežas šķērsotāji būs spiesti izšķiest vairāk laika. Tie sekmēs migrantu novirzīšanu uz ieceļošanas punktiem. Tie samazinās pieprasījumus pēc Aizsardzības ministrijas personāla un resursiem vietās, kur tiek būvēts nožogojums. Un ļaus novirzīt Aizsardzības ministrijas personālu un resursus uz citiem intensīvas satiksmes robežas apvidiem, kur nav nožogojuma,” sacīja Espers.

Novirzītā nauda tiks izmantota 280 kilometrus gara robežmūra posma būvniecībai uz Meksikas robežas. Tika ziņots, ka naudas novirzīšanas rezultātā tiks atlikti 127 militārās būvniecības projekti, bet šie projekti sākotnēji netika nosaukti. Trešdien, 4. septembrī, tika izplatīta detalizētāka informācija ar šo projektu sarakstu. Laikraksts „The Washington Post” ziņo, ka

finansējums tiks novirzīts no projektiem 23 ASV štatos, no trīs Savienoto Valstu teritorijām un 20 ārvalstīm.

Projektu vidū ir, piemēram, viesuļvētras „Marija” seku likvidēšana militārajos objektos Puertoriko un ASV Virdžīnu salās. Puertoriko Trampa sienas dēļ zaudējusi 400 miljonus dolāru. Naudu zaudējuši arī tādi projekti, kurus bija paredzēts īstenot vairākos ASV štatos, tādēļ to likumdevēji pauduši sašutumu.

Savukārt vairāk nekā 770 miljoni dolāru iepriekš bija paredzēti militārajiem projektiem Eiropā, kuru mērķis bija palīdzēt ASV sabiedrotajiem īstenot Krievijas atturēšanas politiku. Tagad šī summa novirzīta “Trampa sienai”.

Viens no projektiem, kas zaudējis naudu, ir speciālo operāciju spēku un to apmācības ēku būvniecība Igaunijā. Savukārt Polijā apturēti plāni par munīcijas un degvielas glabāšanas vietu būvniecību. Tāpat finansējuma novirzīšanas dēļ Itālijā atlikti uzlabojumi objektos, kas īsteno gaisa kuģu novērošanu, kā arī lidlauku un degvielu krātuves uzlabojumi Slovākijā un Ungārijā.

Latvija šajā sarakstā nav atrodama.

Oficiāli Pentagons norāda, ka šie projekti pagaidām ir „atlikti”. Tomēr, lai nākotnē tos varētu turpināt, Kongresam tie būs jāfinansē no jauna. Republikāņu vadītais Senāts ir piekritis to darīt, ietverot šādu soli savā ikgadējā aizsardzības politikas likumprojektā, bet demokrātu vadītā Pārstāvju palāta savā likumprojekta versijā pagaidām no tā atteikusies. Abas puses vēl apspriedīs iespējamo kompromisu, lai nonāktu pie viena likumprojekta, kas tālāk tiks nodots prezidentam parakstīšanai.

Ja finansējums projektiem tiks atrasts arī atkārtoti, tad daļa no tiem varētu tikt īstenoti bez kavēšanās. Pentagons skaidroja, ka līdzekļus ar nolūku novirzījis no tādiem projektiem, kas jau šobrīd aizkavējas, un tādiem, kuru īstenošana paredzēta tikai nākamajos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti