Trampa lietas izmeklēšanu uzraudzīs neatkarīgs prokurors

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa lietas izmeklēšanu uzraudzīs neatkarīgs prokurors. Tādu lēmumu vakar pieņēma ASV tieslietu ministrs Meriks Garlands. Savu soli viņš pamatoja ar to, ka gan Tramps, gan pašreizējais ASV prezidents Džo Baidens plāno kandidēt nākamajās prezidenta vēlēšanās.

Trampa lietas izmeklēšanu uzraudzīs neatkarīgs prokurors
00:00 / 02:41
Lejuplādēt

ASV Tieslietu departamenta lēmums nozīmēt neatkarīgu prokuroru apliecina, cik politiski jūtīgas ir apsūdzības pret bijušo prezidentu Donaldu Trampu. Viņa rīcība šobrīd tiek izmeklēta divās nopietnās lietās. Viena ir saistīta ar Trampa darbībām īsi pirms termiņa beigām, kur izmeklētāji vēlas noskaidrot, vai kāds ir mēģinājis traucēt likumīgai varas nodošanai jaunajam prezidentam. Otra lieta ir saistīta ar slepeniem dokumentiem, kas ir atrasti Trampa rezidencē Floridā. Prokurori uzskata, ka Tramps ir nelikumīgi paturējis šos svarīgos dokumentus, kam saskaņā ar likumu bija jānonāk arhīvā.

Tieslietu ministrs un ģenerālprokurors Meriks Garlands šim darbam ir izvēlējies pieredzējušo kara noziegumu prokuroru Džeku Smitu: "Savas karjeras laikā Džeks Smits ir izveidojis neatkarīga un mērķtiecīga prokurora reputāciju, kas enerģiski vada savus padotos un fokusējas uz to, kur ved fakti. Kā īpašais prokurors viņš neatkarīgi pieņems lēmumus par to vai būtu jāizvirza kādas apsūdzības. Ņemot vērā Smita kunga līdzšinējo profesionālo pieredzi, esmu pārliecināts, ka viņa iecelšana nepalēninās šo izmeklēšanu gaitu."

Pašlaik Smits strādā Hāgā, kur viņš izmeklēja Kosovā pastrādātos noziegumus. Ir paredzams, ka viņš jau tuvākajā laikā atgriezīsies ASV, lai pārņemtu izmeklēšanu.

Garlands piebilda, ka īpašā prokurora nozīmēšanu veicināja Trampa nesenais paziņojums, ka viņš atkal plāno kandidēt prezidenta vēlēšanās. Tā kā pašreizējais prezidents Džo Baidens arī vēlas startēt uz otro termiņu, tad Tieslietu departaments vēlās izvairīties no apsūdzībām par Trampa politisku vajāšanu.

Tomēr tas nav traucējis Trampam kārtējo reizi paziņot, ka izmeklēšana pret viņu ir politizēta un tiek veikta, lai nepieļautu viņa atkārtotu ievēlēšanu prezidenta amatā.

Tramps ir nodēvējis Smitu par radikāli kreisu prokuroru, kuram ir uzticēts turpināt "raganu medības" pret viņu. Viņš arī sacīja, ka bija cerējis, ka abas izmeklēšanas ir nonākušas strupceļā, bet tagad tās mēģinot atdzīvināt.

Kā zināms, Tramps noliedz, ka būtu pārkāpis kādus likumus. Viņš norāda, ka nav musinājis protestētājus iebrukt Kongresā, bet gan vienkārši sacījis patriotisku runu. Arī viņa rezidencē atrastie dokumenti esot bijuši atslepenoti un tādēļ viņš tos esot drīkstējis paturēt.

Var sagaidīt, ka šīs izmeklēšanas spēlēs nozīmīgu lomu pirms 2024. gada prezidenta vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti