Tallinas pašvaldība palīdzēs iegādāties velosipēdus skolas vecuma bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Igaunijas galvaspilsētas Tallinas pašvaldība pirmdien sāk pieņemt pieteikumus grantiem, lai palīdzētu finansēt velosipēdu iegādi skolas vecuma bērniem.

Vienreizējs grants līdz 100 eiro apmērā būs pieejams velosipēda iegādei 10 līdz 15 gadus veciem bērniem, kuri šogad ieguvuši velosipēda vadītāja apliecību un dzīvo Tallinā, informēja pašvaldībā.

Granta mērķis ir veicināt velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu, palielinot bērnu informētību par drošu velobraukšanu un attīstot drošus velobraukšanas paradumus.

Tāpat ar grantu Tallinas pašvaldība vēlas palielināt velobraukšanas īpatsvaru bērnu pārvietošanās paradumos, veicināt veselīgu dzīvesveidu un drošu pārvietošanos.

Pilsētā mazināsies sastrēgumi, uzlabosies gaisa kvalitāte un iedzīvotājiem veidosies veselīgāki pārvietošanās paradumi, uzskaitījis Tallinas vicemērs Jozeps Vimms, piebilstot, ka vecākiem grants būs pamudinājums gādāt, lai bērnam ir velosipēda vadītāja apliecība.

Viņš sacījis, ka pašvaldības mērķis ir panākt, ka pēc dažiem gadiem ceturtā daļa braucienu starp skolu un mājām notiek uz velosipēda.

Tallinas pašvaldības budžetā šim mērķim atvēlēti 100 000 eiro, kas ļautu sniegt atbalstu 1000 bērnu velosipēdu iegādē.

Tāpat šogad Tallinas budžetā 1,5 miljoni eiro atvēlēti, lai uzlabotu veloinfrastruktūras drošību skolu tuvumā, kā arī turpinās darbs pie jaunu velosipēdu novietņu izveides.

Tallinas velosipēdu stratēģija 2018.-2027. gadam paredz, ka velosipēdu īpatsvaram kopējā satiksmes struktūrā jāsasniedz 11%, un ceturtajai daļai skolēnu starp mājām un skolu jābrauc ar velosipēdu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti