Dienas ziņas

"Progresīvie" kongresā pārrunā gaidāmās Saeimas vēlēšanas

Dienas ziņas

Latvijas narkotiku tirgu pārņem sintētiskie opioīdi

"Taliban" vēršas pret sieviešu demonstrāciju

«Taliban» vēršas pret sieviešu demonstrāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

"Taliban" Afganistānas galvaspilsētā Kabulā izjaukuši sieviešu protesta demonstrāciju, kuras dalībnieces bija pulcējušās, lai pieprasītu talibu režīmam ievērot sieviešu tiesības. Taču talibi ar spēku vērsās pret protestētājām. Sieviešu tiesību ievērošana ir viena no galvenajām prasībām talibiem, ko izvirzījusi starptautiskā sabiedrība, lai atzītu viņu veidoto valdību.

"Jums nav nekādas varas bez sieviešu tiesībām!", "Mēs neesam deviņdesmito gadu sievietes!" - šie bija daži no vēstījumiem, kas bija lasāmi uz demonstrācijas dalībnieču plakātiem.

Ziņkārīgu acu pavadītas, sievietes kādu brīdi uzturējās Kabulas ielās, noliekot vainagu pie Aizsardzības ministrijas par godu kaujās pret talibiem kritušajiem afgāņiem, un tad devās uz prezidenta pili,  līdz viņu gājienu pārtrauca bruņoti talibi, liekot lietā spēku un asaru gāzi.

Šī bija viena no Kabulā un Herātā jau vairākkārt notikušajām sieviešu demonstrācijām.

Talibi līdz šim ir paziņojuši, ka respektēs sieviešu tiesības, bet saskaņā ar savu interpretāciju par islāma likumiem, un sievietes varēs ieņemt amatus valdībā, taču ne ministru posteņus.

Tas, kāda būs talibu politika, arvien nav skaidrs. Valdības veidošanas process ir atlikts uz nākamo nedēļu. Savukārt Afganistānas pazinēji brīdina par drīzu pilsoņu karu.

"Personīgi uzskatu, ka apstākļi, visticamāk, attīstīsies pilsoņu karā. Es nezinu, vai "Taliban" spēs nostiprināt varu un izveidot pārvaldību.

Tas varbūt izdosies, bet varbūt arī ne. Pilsoņu karš savukārt novedīs pie apstākļiem, kas varētu veicināt "Al-Qaeda" atjaunošanas vai ISIS ["Islāma valsts"] un citu neskaitāmu teroristu grupu nostiprināšanos," brīdināja ASV ģenerālis Marks Milijs.

Tikmēr talibi arvien cīnās par netālu no galvaspilsētas esošās Pandžšīras provinci, kur talibu oponenti izveidojuši pretošanās centru. Dažādas ziņas vēsta, ka talibiem ir izdevies visai dziļi ielauzties ielejas teritorijā, taču opozīcija vēl cenšas nepadoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti