Rīta Panorāma

Grupa "Lādezers"

Rīta Panorāma

Īrijā izstādīti unikāli vēsturiski zelta riņķi

Super-kaķu izstāde Romā

«Superkaķu izstādē» Romā atrod mājas daudziem ielas kaķiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Cilvēki, kuriem ir alerģija pret kaķiem, patiesībā var turēt šos pūkainos mājdzīvniekus – tikai jāizvēlas pareizā šķirne. Tā atklāj Sibīrijas kaķu īpašniece gadskārtējā "superkaķu izstādē" Romā. Izstādē šogad godalgots pelēks persietis un atrastas jaunas mājas arī daudziem ielas kaķiem.

Lepnais īpašnieks demonstrē pelēko persieti, kurš 20. superkaķu izstādē Romā ieguva galveno balvu. Par labāko visjaunāko kaķu vidū tikmēr atzīts četrus mēnešus vecs meinkūns. Bet kopumā gadskārtējā divu dienu izstādē Romā varēja vērot 60 kaķu šķirnes, to vidū arī Bengālijas, Birmas, Sibīrijas, Kartēziešu, Siāmas un citas. Taču, kā uzsver pasākuma rīkotāji, par izstādes galveno vēstījumu tagad kļuvis mudinājums cilvēkiem rūpēties par pamestajiem dzīvniekiem.

""Superkaķu izstāde" 20 gadu garumā mudināja turēt tīrasiņu šķirņu kaķus. Tagad tās filozofija ir palīdzēt pamestajiem ielas kaķiem, un šogad mums izdevās sekmēt daudzas adopcijas," stāstīja izstādes rīkotājs Žanluka Guarino. Šogad izstādes gaitā jaunas mājas atrada 18 ielas kaķi. Taču daudziem pirmā izvēle aizvien ir šķirnes kaķi, arī veselības apsvērumu dēļ. Piemēram, Sibīrijas kaķi ir īpaši piemēroti cilvēkiem ar alerģiju.

"Mēs maldīgi uzskatām, ka alerģija pret kaķiem ir vien viņu spalvas dēļ. Piemēram, Sibīrijas kaķi ražo ļoti maz alerģisku olbaltumvielu, tāpēc cilvēki var tos izvēlēties par spīti alerģijai. Tā ir milzu dāvana, visskaistākais, kas var būt uz zemes," atzina Sibīrijas kaķu īpašniece Anna Galjardi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti