Streiko «Ryanair» piloti Vācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" piloti Vācijā rīko četru stundu streiku. Tas ir jau sācies kopš pulksten 6 pēc Latvijas laika un notiks līdz pulksten 10. Tā laikā "Ryanair" lidmašīnas no Vācijas ceļā nedosies. Tiek lēsts, ka tas varētu ietekmēt ap 16 reisiem.

Streiku rīko Vācijas pilotu arodbiedrība. Tā pieprasa palielināt atalgojumu un uzlabot darba apstākļus, kā arī aicinājusi lidsabiedrību pierādīt, ka tās paziņojums par pilotu arodbiedrību atzīšanu esot nopietns.

Patlaban lielākā daļa pilotu ir līgumdarbinieki un saņem mzāku atalgojumu nekā kolēģi citās kompānijās. Viņiem nav arī nodrošinātas sociālās garantijas slimības un grūtniecības atvaļinājuma laikā.

Tāpat Vācijas pilotu arodbiedrība nav apmierināta, ka aviokompānija „Ryanair” atteikusies tikties ar diviem no pieciem tās izvirzītajiem kandidātiem. Tādējādi arodbiedrība uzskata, ka „Ryanair” sarunas par arodbiedrību atzīšanu izmanto kā „publicitātes kampaņu”.

Vēl pagājušajā nedēļā "Ryanair", ņemot vērā plānotos streikus vairākās valstīs, paziņoja par sarunu uzsākšanu ar pilotu arodbiedrībām no visas Eiropas par to iespējamo atzīšanu. Daudzu valstu pilotu arodbiedrības pēc šī paziņojuma plānotos streikus - atcēla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti