Starptautisko kosmosa staciju veiksmīgi sasnieguši trīs jauni astronauti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Starptautisko kosmosa staciju veiksmīgi sasnieguši trīs jauni astronauti. ASV, Francijas un Krievijas pārstāvji pievienojušies jau esošajiem kosmosa stacijā strādājošajiem speciālistiem. Tas darīts laikā, kad Ķīna, kas nav Starptautiskās kosmosa stacijas dalībvalsts, veiksmīgi noslēgusi savas valsts vēsturē ilgāko orbitālo misiju. 

Sešas stundas pēc palaišanas Krievijas kosmosa kuģis "Sojuz MS04" veiksmīgi pietauvojies Starptautiskajai kosmosa stacijai, ļaujot tajā nokļūt Krievijas kosmonautam Oļegam Novickim, Francijas astronautam Tomasam Peskē, kurš pārstāv Eiropas Kosmosa aģentūru, kā arī amerikāņu astronautei Pegijai Vitsonei, kura ir visumā visilgāko laiku pavadījusī sieviete – viņa prom no Zemes savas dzīves laikā bijusi ilgāk nekā gadu.

Savukārt Francūzim Peskē tas bija pirmais lidojums. "Viss notika ļoti labi. Kuģa palaišana bija izcila mums visiem un it īpaši man. Bija daudz darba, it īpaši saistībā ar pietauvošanās manevriem, un esam gulējuši ļoti maz. Taču mēs drīz varēsim sākt strādāt un tas ir fantastiski!" atzina Peskē.

Pašlaik kosmosa stacijā, kas orbitē ap Zemeslodi, atrodas seši astronauti, kuri tur sagaidīs arī Ziemassvētkus un Jauno gadu. Zināms, ka kopā ar Peskē stacijā nonākušas ekskluzīvas svētku maltītes no viena no Parīzes labākajiem restorāniem. 

Tikmēr dažas dienas iepriekš uz Zemes atgriezušies divi ķīniešu astronauti, atgriežoties Ķīnas kosmosa kuģim "Šeņdžou 11". Dzjins Haipens un Čeņs Duns pabeiguši 33 dienu ilgu misiju, kura ir ilgākā Ķīnas vēsturē. Šī bija jau sestā kosmosa misija kopš pirmā pilotējamā Ķīnas kuģa palaišanas 2003. gadā.

Ilgtermiņā Ķīnas grasās izveidot pati savu pastāvīgo kosmosa staciju, kas būtu neatkarīga no Starptautiskās kosmosa stacijas. Pirmais stacijas testa variants jau izmēģināts 2011. gadā.

Iepriekš Ķīna bija izteikusies, ka varētu pievienoties starptautiskajai programmai, taču pret to vismaz pagaidām ir ASV, kas bažījas par to, ka Ķīna tādējādi varētu iegūt informāciju par  militāriem mērķiem izmantojamām tehnoloģijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti