Starptautiskā diena pret homofobiju aizvadīta nemierīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Starptautiskā diena pret homofobiju jau atkal aizvadīta nemierīgā gaisotnē. Tūkstošiem protestētāju Gruzijā izjauca geju un lesbiešu tiesību aizstāvju gājienu. Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras publicētais pētījums liecina, ka homofobijas problēma aktuāla arī Eiropā.

Ceturtā daļa Pamattiesību aģentūras aptaujāto homoseksuāļu atzīst, ka pēdējo piecu gadu laikā piedzīvojuši uzbrukumus vai vardarbības draudus. Turklāt visvairāk cieš nabadzīgāki un gados jauni homoseksuāļi. Vairākums uzbrukumu pret viņiem notikuši sabiedriskās vietās, uzbrucēji parasti bijuši vairāki un lielākoties vīrieši.

Vairāk nekā puse cietušo par incidentiem varasiestādēm nav ziņojuši, uzskatot, ka nekādi soļi netiks sperti. Lai diskutētu par Eiropas Savienības politiku homofobijas izskaušanai, Nīderlandē, Hāgā, Starptautiskajā dienā pret homofobiju pulcējušies simtiem politiķu un ekspertu.

Tikmēr notikumi Gruzijā liecina, ka citviet pasaulē šī problēma ir krietni lielāka. Desmitiem tūkstošu protestētāju pareizticīgo garīdznieku vadībā izjaukuši Tbilisi centrā paredzēto homoseksuāļu tiesību aizstāvju mītiņu. „Viņu gājiens raisa spriedzi un šķeļ Gruzijas sabiedrību. Tas aizvaino tradīcijas un nacionālos uzskatus. Manuprāt, veidot organizācijas, kas ir pret mūsu nacionālajām vērtībām, neatbilst konstitūcijai,” sacīja pareizticīgo garīdznieks Dāvids.

Rudenī ievēlētais Gruzijas premjerministrs Bidzina Ivanišvili solīja seksuālo minoritāšu tiesības aizsargāt, taču barjeras tika pārrautas un homoseksuāļi policijas pavadībā tika aizvesti prom. Tāpat kā pirms gada, kad geju un lesbiešu aizstāvji bija iecerējuši sarīkot pirmo šāda veida demonstrāciju Gruzijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti