Speciāli no Kijevas: Opozīcijas sarunas ar valdību nav sākušās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Situācija Kijevas galvaspilsētā, kur jau kopš novembra beigām turpinās protesti pret valdības lēmumu apturēt eirointegrāciju, joprojām ir saspringta, taču milicijas spēki nav sākuši masveida uzbrukumu barikādēm. Tiesa, nav sākušās arī iepriekš plānotas opozīcijas un valdības sarunas, no Kijevas ziņo Latvijas Radio 4 korespondents Aleksejs Gusevs.

Trešdien prezidents neatbildēja uz galveno prasību – atkāpties no amata un izsludināt ārkārtas vēlēšanas.

Sarunām starp opozīciju un prezidentu Viktoru Janukoviču bija jāsākas pulksten 12, tās nav sākušās, nav zināms kad sarunas varētu sākties. Tā vietā sācies streiks, par kuru brīdināja viens no opozīcijas līderiem Vitālijs Kļičko.

Ceturtdien pulksten 19 beidzas ultimāta termiņš, ko opozīcija deva prezidentam, lai atlaistu valdību, taču neizskatās, ka tas tiks darīts, no Kijevas ziņo Gusevs.

Kijevā turpinās protesti, aptuveni  10 000  cilvēku pulcējas Neatkarības laukumā, deg riepas, kūp melni dūmi. Daži opozīcijas pārstāvji uzbrūk milicijai, apmētā likumsargus ar akmeņiem, citi nav noskaņoti agresīvi un demonstrē savu pilsonisko pozīciju miermīlīgi.

Netālu no barikādēm ierīkota arī improvizēta slimnīca, kurā mediķu palīdzību meklējuši aptuveni  50 cilvēki, pēc mediķu teiktā, divi gājuši bojā.  

Jau vēstīts, ka Ukrainas galvaspilsētā turpinās nemieri, un opozīcijas atbalstītāji, kas protestē pret valdības lēmumu apturēt eirointegrāciju,  turpina stiprināt barikādes Kijevas centrā, bet  milicijas specvienība naktī centusies šīs barikādes nojaukt. Cilvēki Neatkarības laukumā un uz barikādēm pārliecināti, ka milicija pret viņiem pielietoja arī šaujamieročus un trešdien četri bojāgājušie demonstranti esot nošauti, stāstīja Gusevs. Protestētāji arī uztraucas, ka milicijas specvienība dosies triecienuzbrukuma, un tas varot notikt jebkurā laikā.

Opozīcijas protesti Ukrainā  pēdējās dienās ar jaunu spēku atsākušies aizvadītajās brīvdienās.

Ukrainas iedzīvotāji pirms diviem mēnešiem izgāja ielās pēc tam, kad valsts prezidents Viktors Janukovičs nolēma stiprināt ekonomisko sadarbību ar Krieviju, nevis Eiropas Savienību. Tas saniknoja daudzus Ukrainā dzīvojošos, tāpēc tie sāka protesta akcijas.  Gan Krievija, gan Eiropas Savienība (ES) izsaka bažas par notikušo. Krievija notiekošajā jau apvainojusi ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti