Somija ar nelieliem spridzekļiem brīdina aizdomīgu zemūdens objektu savos ūdeņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Somijas kara flotes kuģi pagājušajā naktī Helsinku tuvumā bijuši spiesti izmest dziļumbumbas lai brīdinātu un aizbaidītu nenoskaidrotu objektu, kas iespējams, bijusi zemūdene.  

Incidents noticis tikai dažus mēnešus pēc tam, kad arī Zviedrija savā piekrastē neveiksmīgi mēģināja atrast nenoskaidrotu zemūdeni. Incidents noticis laikā, kad Baltijas jūrā pastiprinās Krievijas jūras spēku aktivitātes, taču Maskava savu saistību ar šiem incidentiem kategoriski noliedz.

Neidentificēts objekts Somijas teritoriālajos ūdeņos, netālu no galvaspilsētas Helsinkiem pamanīts gan pirmdien, gan otrdien no rīta.  Somijas kara flotes operāciju komandieris komodors Olavi Jantunens paziņojis, ka aptuveni trijos naktī kā brīdinājums ūdenī tika iemesta dziļumbumba.

Pēc flotes pārstāvja teiktā, šādas dziļumbumbas mērķis nav nodarīt bojājumus potenciālajam mērķim, bet gan likt tam noprast, ka tas ir pamanīts.

Nedaudz vēlāk Somijas aizsardzības ministrs Karls Haglunds paziņojis, ka Baltijas jūrā redzētais objekts, visticamāk, varētu būt zemūdene. Lai arī pēdējā laikā Somijas varas iestādes arvien biežāk pauž bažas par kaimiņos esošās Krievijas veiktajām militārajām mācībām, aizsardzības ministrs atteicies prognozēt, vai arī šajā incidentā varētu būt iesaistīta Krievija.

Somu mediji otrdien ziņo - lai arī pēc pagājušās nakts incidenta nenoskaidrotais objekts Somijas teritoriālos ūdeņus varētu būt pametis, ir uzsākta izmeklēšana.

Reģionā turpina patrulēt Somijas robežsardzes kuģi, un Jantunens atzinis, ka jau ir izdevies iegūt pietiekami daudz noderīgas informācijas. Datu analīzei būs vajadzīgas vairākas dienas vai pat nedēļas.

Incidents noticis laikā, kad daudziem svaigā atmiņā ir vēl pagājušā gada Oktobra notikumi, kad Zviedrijas bruņotie spēki netālu no Stokholmas nesekmīgi centās sadzīt pēdas kādai, pēc visa spiežot, ārvalstu zemūdenei. Toreiz gandrīz divu miljonu eiro vērtā operācija beidzās bez rezultātiem, vietējām varas iestādēm izpelnoties ne mazums kritikas.

Jau daudzkārt ziņots, ka pēdējā laikā Baltijas jūrā pieaugusi arī Krievijas militārā aktivitāte, un reģiona valstis, tostarp Latvija, regulāri ziņo par Krievijas kara flotes kuģu pamanīšanu ļoti tuvu saviem teritoriālajiem ūdeņiem vai tajos. Tagad blokiem nepiederošā Somija ir paziņojusi, ka tā nostiprinās militāro sadarbību ar Ziemeļvalstīm, arī ar NATO dalībvalstīm Norvēģiju un Dāniju, lai pretotos iespējamai Krievijas agresijai.

Tikmēr Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Antonovs paziņojis, ka ziņas par Eiropas valstu teritoriālajos ūdeņos it kā pamanītajām krievu zemūdenēm ir uzskatāmas par Rietumu pret Krieviju vērstā informatīvā kara sastāvdaļu.

Jau vēstīts, ka oktobrī Zviedrijas bruņoto spēku pārstāvji apstiprināja, ka pie valsts krastiem manīta, visticamāk, ārvalstu zemūdene. Medijos izskanēja pretrunīga informācija – tur varētu būt avarējis gan neliels zemūdens aparāts, gan pat ar kodolieročiem aprīkota Krievijas zemūdene.

Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija noliedz informāciju par iespējamu incidentu ar krievu zemūdeni

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti