Slēdz lietu pret Kijevas mēru par pilnvaru pārsniegšanu demonstrantu izklīdināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Bijušais Kijevas administrācijas vadītājs Aleksandrs Popovs paziņojis, ka ir izbeigta pret viņu ierosināta lieta par pilnvaru pārsniegšanu protestu izklīdināšanas laikā novembra nogalē, vēsta raidsabiedrība BBC. 

Viņš intervijā „BBC Ukraina” apstiprinājis, ka pret viņu ierosinātā lieta izbeigta jau 7.februārī, taču atteicies stāstīt notikušā detaļas.  

Apsūdzības pilnvaru pārsniegšanā Kijevas mēram Aleksandram Popovam un toreizējam Nacionālās drošības padomes sekretāra vietniekam Vladimiram Sitvokovičam Ukrainas Ģenerālprokuratūra  uzrādīja 14.decembrī.  

Toreiz ārvalstu mediji vēstīja, ka milicijas priekšnieks Valērijs Korjaks apgalvojis, ka naktī uz 30.novembrī atteicies pielietot spēku pret demonstrantiem Kijevas Neatkarības laukumā, kuri jau nedēļu protestēja pret Ukrainas valdības lēmumu neturpināt eirointegrāciju un stiprināt saites ar Krieviju.

Milicijas šefs apgalvojis, ka piekritis lietot spēku tikai Popova un Sitvokoviča izdarītā spiediena dēļ. Naktī uz 30.novembrī pret demonstrantiem vērsās milicijas specvienība „Berkut”.

Pēc apsūdzības uzrādīšanas Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs atbrīvojis abas amatpersonas no visiem ieņemamajiem amatiem.

 Politiskā krīze Ukrainā sākās novembra nogalē, kad valdība paziņoja par lēmumu apturēt eirointegrāciju un neparakstīt asociācijas līgumu ar ES. Protestu centrs ir Kijevas Neatkarības laukums (Maidans). Pēc gandrīz trīs mēnešu ilgas krīzes 28.janvārī no amata atkāpies Ukrainas premjers Nikolajs Azarovs, parlaments atcēla brīvību ierobežojošos likumus un pieņēma amnestijas likumu, taču opozīcija nepiekrīt pildīt tā nosacījumus - atbrīvot ieņemtās ēkas un pārtraukt protestus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti