Separātistu mītiņā Luganskā paziņo par divu referendumu rīkošanu maijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Ukrainas austrumu pilsētā Luganskā pirmdien notika prokremlisku separātistu mītiņš - tā sauktais "tautas saiets", kurā tika paziņots, ka maijā tiks rīkoti divi referendumi - par Luganskas apgabala autonomiju un par tā pievienošanu Krievijai.

Par lēmumu rīkot šos referendumus tika paziņots pirmdienas vakarā uz improvizētas skatuves, kas ir uzstādīta pie separātistu sagrābtās Ukrainas Drošības dienesta (UDD) Luganskas apgabala pārvaldes ēkas. 

Tā sauktā "tautas saieta" delegāti paziņoja, ka pirmajam referendumam jānotiek 11.maijā un tā dalībniekiem tiks uzdots jautājums, vai ir jāsaglabā Luganskas apgabala tagadējais statuss, vai jāpasludina apgabala autonomija. Otrajā referendumā 18.martā tā dalībniekiem būs jāizvēlas starp Luganskas apgabala neatkarību vai tā pievienošanu Krievijai federācijas subjekta statusā.   

Delegāti nepaziņoja, kā tiks nodrošināta šo referendumu rīkošana.

Mītiņš pie UDD Luganskas apgabala pārvaldes turpinās, un tajā piedalās trīs vai četri tūkstoši cilvēku. Laukumā, kur tas notiek, ir izkārti Krievijas, separātistu pasludinātās "Doņeckas republikas" un Padomju Savienības karogi.

Pirmdien dažādās Luganskas apgabala pilsētās un rajonos separātisti rīkoja tā sauktos "tautas saietus", kuros tika izraudzīti pārstāvji "tautas saietam" Luganskā. 

Ukrainas Ģenerālprokuratūra novērtēja Luganskas apgabala mītiņos izteiktos aicinājumus un demonstrētos simbolus kā separātiskus un uzsāka pirmstiesas izmeklēšanu. Ģenerālprokuratūra nosauca šos mītiņus un to darba kārtību par nelikumīgiem un paziņoja, ka gadījumā, ja tiks formulētas separātistu prasības un pieņemti lēmumi dokumentālā veidā, šīs neadekvātās darbības tiks skarbi novērtētas juridiskā ziņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti