Rīta Panorāma

Intervija ar Martu Selecku un Daci Grimzi

Rīta Panorāma

Intervija ar Kasparu Ādamsonu

Intervija ar Juri Savicki

Savickis: Ukrainas - Krievijas konflikts ir iekšpolitisks strīds; sankcijas - bezatbildība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 2 mēnešiem.

Konflikts starp Ukrainu un Krieviju ir šo valstu iekšējā lieta, ko jāļauj tām atrisināt pašām savā starpā. Tāpēc konflikta nozīmi nevajag pārspīlēt un sankciju ieviešana pret Krieviju ir vērtējama kā bezatbildīga. Tāpat nav skaidrs, vai Krimā vispār ir iegājusi Krievijas armija. Tā intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” pauda SIA „Itera Latvija” prezidents Juris Savickis.

Viņš uzsvēra, ka cilvēki notikumus Ukrainā un Krimā uztver ļoti emocionāli.

„Situāciju nevajag dramatizēt. Tā ir [Ukrainas - Krievijas] iekšēja lieta (..) Par daudz emociju. Te uzreiz prasa sankcijas. Pārāk bezatbildīgi,” strikts bija Savickis. Viņš pauda, ka būtu bezatbildīgi ieviest sankcijas pret Krieviju, jo tad darbu zaudētu daudzi cilvēki.  „Diezgan bezatbildīga lieta, jo, ja cilvēks ir atbildīgs viņš atbild par citiem cilvēkiem,” teica Savickis un piebilda: „Sākumā nodarbiniet simt, tad tūkstoš cilvēku un tad parunāsim par sankcijām!”

Savickis arī pauda, ka nekur nav teikts, ka Krimā ir iegājusi Krievijas armija.

„Redziet, objektīvi vērtējot, Krievijas armijas Krimā nemaz nav (..) Beidziet pārspīlēt (..) Mierīgāk uztveriet! Lai viņi [Ukraina un Krievija] sakārto savas attiecības,” teica Savickis, norādot, ka strīds ir starp divām „brāļu tautām”.

Viņš arī piebilda, ka ir pret jebkādu armiju uzturēšanos Latvijā.

Savickis arī uzskata, ka attiecības ar Krieviju vajag veidot savādāk un ne tik emocionāli, kas balstītas uz pārspīlētām bailēm. „Ja mēs visu laiku skaļi klausāmies mūziku un baidāmies, ka kaimiņš tūlīt nāks ar āmuru un tūlīt bliezīs... Tūlīt bliezīs! Varbūt tad to mūziku pagriežam mazliet klusāk!” pauda Savickis.

Ziņots, ka ES naktī uz piektdienu vienojās pret Krieviju piemērot stingrākas sankcijas. Piektdienas vakarā to pašu izdarīja arī ASV, uz ko Krievija spēra identisku soli pretī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti