Sandra Kalniete Vašingtonā saņems Trumena - Reigana Brīvības medaļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Eiropas Parlamenta deputāte un Latvijas Tautas frontes dibinātāja Sandra Kalniete trešdien, 14.novembrī, ASV galvaspilsētā Vašingtonā saņems Trumena - Reigana Brīvības medaļu. To ik gadu piešķir cilvēkiem, kuri savu dzīvi veltījuši brīvībai, demokrātijai un pretestībai komunismam un visiem citiem tirānijas veidiem, informē Eiropas Tautas partijas frakcijas grupas pārstāvis Ģirts Salmgriezis.

Apbalvojums tiks pasniegts Vašingtonā notiekošajā "Triumph of Liberty gala dinner" (Brīvības triumfa) pasākumā, kas tiek rīkots, lai pieminētu tirānisko režīmu upuru piemiņu un godinātu cilvēkus, kuri savu dzīvi velta cīņai par brīvību.

Trumena - Reigana Brīvības medaļa tiks piešķirta arī bijušajam Lietuvas prezidentam Valdam Adamkum, kā arī Igaunijas Nacionālās Neatkarības partijas dibinātājam un Eiropas Parlamenta deputātam Tunnem Kelamam.

"Jūtos neizsakāmi pagodināta par Komunisma upuru piemiņas fonda lēmumu apbalvot mani ar Trumena - Reigana Brīvības medaļu. Šo augsto apbalvojumu uztveru, kā simbolisku atzinību Sibīrijas mokas pārdzīvojušajiem un trimdā izkliedētajiem latviešiem, kas dzīvoja un mira ar ticību sirdī, ka Latvija reiz būs brīva. Viņu sapnis ir piepildījies, tāpēc šī medaļa pienākas ikvienam dziedošās revolūcijas dalībniekiem un dalībniecei, kuri bezbailīgi stājās pretī PSRS varas mašīnai, to uzvarēja un atguva Latviju," uzsvērusi Kalniete.

Iepriekšējos gados medaļu saņēmuši Vītauts Landsberģis, Vaclavs Havels, pāvests Jānis Pāvils II, Lehs Valensa, Vaira Vīķe-Freiberga un citi.

Šo medaļu piešķir Komunisma upuru piemiņas fonds, kas ir izglītības un cilvēktiesību organizācija. Tā dibināta ar ASV Kongresa lēmumu 1993.gadā, lai pieminētu vairāk nekā 100 miljonus komunisma upuru visā pasaulē un to cilvēku brīvību, kuri joprojām dzīvo totalitārajos režīmos. Fonda pārraudzībā 2007.gadā tika atklāts Komunisma upuru piemiņas memoriāls Vašingtonā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti