Dienas notikumu apskats

Bāriņtiesas nenodrošina bērnu aprūpi ģimeniskā vidē, secinājis Tiesībsarga birojs

Dienas notikumu apskats

Atsevišķi britu parlamenta deputāti gatavi balsot pret Lisabonas līguma 50.pantu

Saakašvili Ukrainā dibinās savu partiju un mēģinās panākt ārkārtas vēlēšanas

Saakašvili dibinās jaunu partiju Ukrainā un gatavs gāzt pašreizējo politisko eliti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili paziņojis par jauna politiskā spēka dibināšanu Ukrainā ar mērķi panākt ārkārtas vēlēšanu rīkošanu, lai gāztu pašreizējo politisko eliti. Prorietumnieciski noskaņotais Saakašvili iepriekš šonedēļ paziņoja par atkāšanos no Odesas apgabala gubernatora amata, apsūdzot valdību un Ukrainas prezidentu Petro Porošenko par nevēlēšanos stingri cīnīties pret korupciju.

Saakašvili, kuram Porošenko pirms pusotra gada piešķīra Ukrainas pilsonību un iecēla par Odesas apgabala gubernatoru, tagad atklāti nostājies uz kara takas pret Ukrainas politisko eliti.

Šīs nedēļas sākumā Saakašvili paziņoja par atkāpšanos no Odesas apgabala gubernatora amata, apsūdzot valdību un prezidentu Porošenko par korumpētu amatpersonu atbalstīšanu.
Piektdien, 11.novembrī, preses konferencē Kijevā prorietumnieciski noskaņotais bijušais Gruzijas prezidents paziņoja par plāniem veidot „jaunu politisko spēku” Ukrainā un panākt parlamenta jeb Augstākās Radas ārkārtas vēlēšanas.

„Mūsu mērķis nomainīt pašreizējo tā dēvēto politisko eliti, kas patiesībā ir blēži un sabiedrības pabiras, kas kontrolē parlamentu un valdību. Mūsu mērķis ir parlamenta ārkārtas vēlēšanas pēc iespējas ātrāk," norāda Saakašvili.

Viņš teica, ka plāno apbraukāt Ukrainas reģionus, lai tieši vērstos pie iedzīvotājiem.

Viņš uzstāja, ka nevedīs sarunas ar citiem politiskās elites pārstāvjiem, kurus viņš atklāti kritizēja, klāstot savas politiskā spēka veidošanas principus.

„Mēs neuzņemsim nevienu, kurš bijis parlamentā vairāk par vienu termiņu; nevienu, kurš vairāk nekā divus trīs gadus ieņēmis amatu izpildvarā; mūsu sarakstā nebūs neviena pārstāvja no lielā biznesa," norādīja bijušais Gruzijas prezidents. "Mēs atbalstīsim un palīdzēsim biznesam, bet mēs nelaidīsim biznesu politikā. Viņiem tur nav ko darīt. Blēžu laikmetam parlamentā ir jābeidzas. Tagad parlaments sastāv no blēžiem, kas tur nopirka savas vietas, lai varētu tālāk aplaupīt Ukrainas tautu. Viņus visus vajag no turienes izmēzt," sacīja Saakašvili.

Porošenko ceturtdien pieņēma Saakašvili iesniegumu par atkāpšanos no Odesas apgabala gubernatora amata.

Porošenko izteica mājienu, ka Saakašvili politiskās ambīcijas Ukrainā uzkurināja tas, ka viņa savulaik vadītā partija dzimtajā Gruzijā cieta sakāvi pagājušajā mēnesī notikušajās vēlēšanās.

Saakašvili bija aktīvs 2014.gada Maidana revolūcijas atbalstītājs, kuras rezultātā tika gāzts bijušais, prokrieviski noskaņotais Ukrainas prezidents Vikotrs Janukovičs. Nākamās parlamenta vēlēšanas Ukrainā paredzētas 2019.gadā. Pašreizējo parlamentu un valdību vada prezidenta Porošenko partiju apvienību.

Saakašvili spertie soļi, kas var novest pie jauniem politiskiem satricinājumiem, seko tikai dažus mēnešus pēc tam, kad pavasarī Porošenko bija spiests nomainīt premjeru laikā, kad konflikts Ukrainas austrumos turpinās. Tur 30 mēnešus ilgās kaujas, par kuru uzkurināšanu Kijeva un rietumvalstis apsūdz Krieviju, prasījušas vismaz 9000 dzīvību.

Ziņots, ka 7.novembrī Saakašvili atkāpās no Odesas gubernatora amata, apsūdzēdams Porošenko korupcijas atbalstīšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti