Dienas notikumu apskats

Iegūtās deputātu vietas visvairāk izmaksājušas ZZS, vismazāk - konservatīvajai partijai

Dienas notikumu apskats

Korejas pussalas kodolatbruņošanās procesā panākts „nozīmīgs progress''

Itālija draud slēgt lidostas, ja Vācija sūtīs nereģistrētos patvēruma meklētājus

Roma draud slēgt lidostas, ja Vācija sūtīs uz Itāliju nereģistrētus bēgļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Itālija ir piedraudējusi slēgt savas lidostas, ja Vācijas varas iestādes izlems nosūtīt uz Itāliju nereģistrētos patvēruma meklētājus. Šādus draudus izteicis Itālijas iekšlietu ministrs Matteo Salvini, kura valdība vasarā līdzīgus aizliegumus ieviesa arī savās ostās.

ĪSUMĀ:

  • Mediji ziņoja: Berlīne plānojot nogādāt Itālijā bēgļus, kuru patvēruma lūgumi noraidīti.
  • Vācijas IeM: Nekādas deportācijas tuvākajās dienās nav plānotas.
  • Itālijas iekšlietu ministrs draud slēgt lidostas, lai nepieļautu bēgļu nogādāšanu.
  • Itālijas ministrs: ES dara par maz, lai Itālijai nebūtu vienai jānes bēgļu slogs.
  • Itālija nav piekritusi Merkeles ierosinājumam slēgt divpusējos līgumus par bēgļu atpakaļuzņemšanu.
  • “Financial Times”: ES pieaug bēgļu “ēnu sabiedrība”, kuras apjomus neviens nezina.

Nedēļas nogalē vācu ziņu aģentūra DPA paziņoja, ka Berlīnes varas iestādes ir apņēmušās ar čartera lidmašīnām nogādāt Itālijā patvērumu meklētājus, kuru patvēruma pieprasījumi Vācijā ir noraidīti. Vairums no šiem bēgļiem ir no Nigērijas un Eiropas Savienībā (ES) ir ieceļojuši tieši caur Itāliju. Pēc aģentūras rīcībā esošās informācijas, pirmajai lidmašīnai Romā vajadzēja ierasties jau pirmdien, bet vēl viens reiss plānots 17.oktobrī.

Arī Itālijas laikraksts „La Repubblica” nedēļas nogalē ziņoja, ka Vācijas federālais migrācijas dienests esot sācis izsūtīt patvēruma meklētājiem brīdinājumus par viņu nogādāšanu atpakaļ Itālijā, sekojot tā dēvētajiem Dublinas noteikumiem, kas atbildību par migrantu uzņemšanu uzliek pirmajai ieceļošanas valstij.

Vēlāk gan Vācijas Iekšlietu ministrija (IeM) paskaidroja, ka nekāda migrantu deportācija tuvāko dienu laikā neesot plānota.

Taču, par spīti šiem apgalvojumiem, izskanējusī informācija ir izraisījusi sašutumu Itālijas valdošajās aprindās. Itālijas galēji labējais iekšlietu ministrs Matteo Salvini piedraudējis slēgt valsts lidostas, ja kāds Berlīnē iedomātos atvest vairākus desmitus bēgļu ar neatļautu čarterreisu.

Salvini paziņojis, ka lidostas tiks slēgtas tāpat, kā vasarā tika slēgtas ostas, liedzot valstī iebraukt vairākiem glābšanas kuģiem ar Vidusjūrā izglābtiem cilvēkiem uz klāja. Šāda rīcība izsauca asu starptautisku nosodījumu, taču Itālijas galēji labējās valdības nostāja ir bijusi nemainīga.

Matteo Salvini pārstāvētā partija "Līga" kopīgi ar koalīcijas partneri, populistisko „Piecu Zvaigžņu kustību”, turpina apgalvot, ka pārējās Eiropas Savienības dalībvalstis dara pārāk maz, lai Itālijai vienai pašai nebūtu jānes viss ieceļojošo migrantu slogs.

Atšķirībā no citām ieceļotājus uzņemošajām valstīm, piemēram, Grieķijas un Spānijas, Itālija nav piekritusi Vācijas kancleres Angelas Merkeles ierosinājumam noslēgt divpusējos līgumus par patvēruma meklētāju atpakaļuzņemšanu.

Tikmēr ietekmīgais izdevums “Financial Times” šajās dienās publicējis rakstu par Eiropā dzīvojošajiem neregulārajiem migrantiem, ko raksta autori nosaukuši par Eiropas ēnu iedzīvotājiem.

Pēc “Financial Times” teiktā, liela daļa no 2015. un 2016. gadā Eiropas Savienībā ieceļojušajiem cilvēkiem turpina cīnīties par patvēruma meklētāja statusu, un arvien pieaug to personu skaits, kuru prasības ir noliegtas. Starp 2015. un 2017.gadu ir noraidīta gandrīz puse no visiem patvēruma pieprasījumiem, taču vairums no šiem atraidītajiem cilvēkiem savās mājās var atgriezties ar lielām grūtībām vai arī nevar to izdarīt vispār.

Izdevums arī uzsvēra, ka Itālijas valdības solījums vēl šogad izraidīt no valsts gandrīz pusmiljonu neregulāro migrantu neesot nekas vairāk kā aizsegs strukturālai nespējai tikt galā ar ikdienas praktiskajiem uzdevumiem. Pēdējā lieta, ko varas iestādes vēloties atzīt, ir tā, ka patiešām eksistē milzīga ne tikai nedokumentētu, bet arī pat neapzinātu cilvēku grupa. Pēdējais mēģinājums uzskaitīt šo ēnu sabiedrību ir veikts pirms 10 gadiem, kad neregulāro migrantu skaits tika lēsts starp 1,9 un 3,8 miljoniem cilvēku. Diemžēl pat par spīti 2015.gada bēgļu krīzei šie dati tā arī nav tikuši atjaunoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti