«Reportieri bez robežām»: «TV Rain» cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Krievijas neatkarīgās TV programmas "TV Rain" ("Дождь"/"TV Rain") cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums, izplatītajā paziņojumā uzsver starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" (RSF).

6. decembrī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma anulēt apraides atļauju SIA "TV Rain", kas kopš šī gada vasaras darbojās Rīgā, lēmumu pamatojot ar draudiem valsts drošībai.

Organizācijas pārstāve Žanna Kaveljē uzsver, ka "nesaprotams un bažas raisošs lēmums par "TV Rain" licences atsaukšanu Latvijā ir eiropeiskas valsts, kas aizsargā informācijas brīvību, necienīgs".

Viņasprāt, neatkarīga Krievijas izdevuma cenzūra sagrauj visus pūliņus cīņā ar Kremļa propagandu, kas ir svarīgākais uzdevums pašai Latvijai.

Kaveljē akcentē, – ja NEPLP pieņēma lēmumu saistībā ar drošības dienestu secinājumiem par "apdraudējumu nacionālajai drošībai un sabiedriskajai kārtībai", tad būtu nepieciešams sīkāk skaidrot minētā secinājuma iemeslus.

Organizāciju arī satrauc tas, ka atsevišķas Latvijas amatpersonas regulāri paziņo par neuzticēšanos Krievijas žurnālistiem, kas ir devušies trimdā, neskatoties uz to, ka šādi mediju darbinieki ir atklātā opozīcijā Vladimira Putina režīmam.

RSF kā piemēru min aizsardzības ministra Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") ierakstu mikroblogošanas vietnē "Twitter", kurā viņš pauda uzskatu, ka "TV Rain" žurnālistiem būtu jāatgriežas strādāt Krievijā, viņiem anulējot uzturēšanās atļaujas. Organizācijā atgādināja, ka virkne Krievijas neatkarīgo mediju bija spiesta pamest Krieviju sistemātiskas cenzūras un vajāšanas dēļ un vairāki šādi mediji patvērumu raduši tieši Latvijā.

KONTEKSTS:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Lēmums stāsies spēkā naktī uz ceturtdienu, 8. decembri, kad "TV Rain" jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku "TV Rain" kanālam ''YouTube'' platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti