Putins sola nepieļaut homoseksuāļu diskrimināciju Soču Olimpiādes laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien televīzijas intervijā solījis, ka 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs homoseksuāļi netiks diskriminēti.

Krievijā ir spēkā likumi, kas diskriminē homoseksuāļus, tostarp aizliegta homoseksuālisma propaganda nepilngadīgo vidū. Krievijas prezidenta Vladimira Putina jūnijā parakstītais likumprojekts nosaka, ka ir pretlikumīgi teikt, ka homoseksuālu cilvēku attiecības ir vienlīdzīgas heteroseksuālu cilvēku attiecībām.

Jaunais likums izpelnījies plašu kritiku, un tā dēļ vairākkārt izskanējuši aicinājumi boikotēt nākamā gada Soču olimpiskās spēles.

Putins televīzijas intervijā trešdien noraidīja spekulācijas, kas saistītas ar šo likumu un uzsvēra, kas tas vērsts tikai pret netradicionālas seksualitātes propagandu nepilngadīgo vidū.

„Mums nav likumu, kas būtu vērsti pret netradicionālas seksuālas orientācijas cilvēkiem,” uzsvēra Putins.

„Krievija ir pieņēmusi likumu, kas aizliedz netradicionālu seksuālu attiecību propagandu nepilngadīgo vidū, kas ir pavisam cita lieta,” paziņoja prezidents.

„Es varu jums garantēt, ka olimpiādes laikā vai citos lielos sporta pasākumos, Krievija strikti pieturēsies pie olimpiskajiem principiem, kas aizliedz jebkāda veida personu diskrimināciju,” viņš piebilda.

Putins norādīja, ka likuma mērķis bijis nevis diskriminēt, bet cīnīties pret Krievijas demogrāfiskajām problēmām.

„Cilvēki, kas ierosināja šī likumprojekta ieviešanu, rīkojās, pamatojoties uz principu, ka viendzimuma laulības nevar radīt bērnus. Tikmēr Krievija piedzīvo noteiktas demogrāfiskās problēmas, un mēs esam ieinteresēti, lai būtu vairāk tradicionālu ģimeņu un bērnu,” norādīja Putins.

Viņš piebilda, ka vairums cilvēku uzskata, ka dižais komponists Čaikovskis bijis gejs. „Nu un? Nevajag izpūst no oda ziloni, un nekas briesmīgs valstī nenotiek,” uzsvēra Putins.

Prezidents informēja, ka pirms olimpiskajām spēlēm pastiprināti drošības pasākumi.

„Teroristi vienmēr kādu apdraud. Ja mēs baidīsimies no viņu draudiem, tas nozīmēs, ka viņi ir uzvarējuši. Tomēr tas nenozīmē, ka mēs izturēsimies nevērīgi pret šiem draudiem. Mēs darīsim visu, kas no mums atkarīgs, lai tos novērstu, lai nedotu teroristiem iespēju īstenot vardarbību,” sacīja Putins.

Lai garantētu absolūtu drošību Olimpiādes laikā, Putins uzsvēra starpvalstu sadarbības nozīmi.

„Es varu paziņot, ka mēs esam panākuši vienošanos ar Amerikas un Eiropas partneriem. Šie cilvēki labi apzinās savu atbildību par atlētu, sporta cienītāju un skatītāju drošību,“ viņš piebilda.

Ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014.gada 7. līdz 23.februārim.

Putins atklāja, ka gatavošanās olimpiādei Krievijai izmaksās aptuveni 214 miljardus rubļu (3,4 miljardus latu), bet vēl lielāki līdzekļi ieguldīti Krievijas dienvidu reģiona infrastruktūras attīstīšanā, lai padarītu to tūristiem pievilcīgāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti