Protestētāji Honkongā universitātes pārvērš cietokšņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Turpinoties mēnešiem ilgiem protestiem Honkongā, studenti šīs nedēļas laikā vairākus universitāšu kompleksus pārveidojuši par cietokšņiem. Ap tiem tiek bloķēti arī ceļi, bažījoties par to, ka drošības spēki var mēģināt universitātes ieņemt. Tikmēr ielās sestdien, 16.novembrī, izgājuši arī Ķīnas valdības un policijas atbalstītāji.  

Bijusī britu kolonija protestus piedzīvo jau daudzus mēnešus, un nešķiet, ka drīzumā tie varētu norimt. Sākotnējais protestu cēlonis jūnijā bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Protestētāji Honkongā universitātes pārvērš cietokšņos
00:00 / 03:02
Lejuplādēt

Pēdējās nedēļas laikā protestētāji ir dedzinājuši automašīnas un ēkas, ar degbumbām apmētājuši policijas iecirkņus un vilcienus, demolējuši iepirkšanās centrus, vardarbībai sasniedzot augstāko līmeni vairāk nekā piecus mēnešus ilgušajos protestos.

Pret valdību noskaņotie protestētāji šonedēļ paralizēja daļu Honkongas, liekot slēgt skolas un bloķējot autoceļus, kā arī citus satiksmes savienojumus, lai traucētu ikdienas gaitas starptautiskajā finanšu centrā.

Mēnešiem ilgo protestu laikā universitātes nu ir kļuvušas teju par galveno kauju vietu.

Pēdējās nedēļas laikā tūkstošiem studentu izveidojuši barikādes vismaz piecu universitāšu kompleksos, nodrošinoties ar pārtiku, ķieģeļiem, degbumbām un citiem paštaisītiem ieročiem.

Viens no cietokšņiem izveidots Honkongas Politehniskajā universitātē un atrodas vien 50 metrus no Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas bāzes. Studenti izveidotajā cietoksnī ar binokļiem rokās rūpīgi novērtē situāciju un ir gatavi konfrontācijai ar drošības spēkiem.

Ceļi, kas ved uz universitāti, ir aizsprostoti ar vāji nostiprinātām ķieģeļu sienām.

Tuvumā atrodas arī milzīga plastmasas maisu kaudze. Maisi ir piepildīti ar atkritumiem un aplieti ar degvielu, lai tos varētu aizdedzināt, ja tuvotos policija.

Tāpat ceļš ir nokaisīts ar naglām un nolaistīts ar degvielu.

Policijas spēki pagaidām nav centušies ielauzties šajā cietoksnī, tomēr daudzi bažījas par sekām, ja drošības spēki mēģinās to paveikt. Otrdien sadursmes izcēlās pie cietokšņa, ko studenti bija izveidojuši Honkongas Ķīnas universitātē. Simtiem policistu pielietoja asaru gāzi, savukārt protestētāji atbildēja ar degbumbām.

Citi protestētāji savukārt bažījas no izspiegošanas. Proti, studenti novērojuši vairākus policistus, kas, izliekoties, par protestētājiem, mēģina iekļūt cietoksnī. Policija okupētās universitātes nodēvējuši par noziedznieku un nemiernieku perēkli un ieroču rūpnīcām. Savukārt Honkongas universitātes kopīgā paziņojumā paudušas nožēlu par to, ka valdības reakcija līdz šim nav bijusi efektīva.

Tikmēr sestdien Honkongas ielās izgājuši arī vairāki simti Ķīnas valdības un policijas atbalstītāji. Viņu vidū ir arī veci cilvēki un bērni, kas pulcējušies ārpus Honkongas valdības galvenās mītnes un policijas galvenās ēkas. Mērķis ir izteikt atbalstu policijai, kura tiek asi kritizēta par darbībām protestu laikā. Rokās turot Ķīnas karogus un plakātus, cilvēki skandēja valdību un policiju atbalstošus saukļus.

Šīs dienas laikā ticis plānots arī praida gājiens, tomēr policija šonedēļ noraidīja grupas pieteikumu rīkot gājienu, atsaucoties uz drošības apsvērumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti