Pompeo vizītē Izraēlā virzīs uz priekšu Tuvo Austrumu miera plānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo šodien ieradās Izraēlā uz sarunām par reģiona drošību un Izraēlas plāniem anektēt okupēto Rietumkrasta palestīniešu teritoriju daļas. Stingrā kursa piekritēji to vēlas izdarīt līdz ASV prezidenta vēlēšanām rudenī. Donalds Tramps nācis klajā ar savu miera plānu reģionam, tomēr palestīnieši to nosoda kā vienpusēju.

Savā pirmajā ārvalstu vizītē kopš marta ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ar lidmašīnu šorīt ieradās Telavivā, sejas maskā Savienoto Valstu karoga krāsās, un uzreiz devās uz Jeruzalemi, saņemot atbrīvojumu no Izraēlā noteiktās obligātās divu nedēļu pašizolēšanās tiem, kas ierodas no ārvalstīm. Pompeo ir pirmā ārvalstu amatpersona, kas ieradusies vizītē Izraēlā kopš janvāra, pirms valsts lielākoties slēdza savas robežas, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību.

Jeruzalemē Pompeo tikās ar Izraēlas premjeru Benjaminu Netanjahu, lai apspriestu Covid-19 pandēmiju, Irānu un ASV prezidenta Donalda Trampa šogad piedāvāto Tuvo Austrumu miera plānu. Kaut paredzētas ievērojamas summas palestīniešu ekonomikas attīstīšanai, politiski plānu uzskata par izteikti labvēlīgu Izraēlai, paredzot, ka tā varēs anektēt teju trešo daļu okupēto Rietumkrasta teritoriju. Vašingtona pie plāna joprojām pieturas, kaut Pompeo atzina, ka vēl ir jāstrādā, lai panāktu progresu.

"Mums šī ir iespēja apspriest miera vīziju. Esam šeit dažus mēnešus pēc dienas, kad Jūs bija Vašingtontā un prezidents Tramps paziņoja par savu miera vīziju," pauda Pompeo.

Pompeo gan nekomentēja, vai Baltais nams atbalstītu Izraēlu, ja tā vienpusēji anektētu Rietumkrasta teritorijas. Stingrā kursa piekritēji Izraēlā iestājas par Tuvo Austrumu kartes pārzīmēšanu pirms ASV prezidenta vēlēšanām novembrī.

"Rīt izveidosim Izraēlas nacionālās vienotības valdību. Šī ir izdevība veicināt mieru un drošību, balstoties uz kopīgo sapratni, ko izveidoju ar prezidentu Trampu savā pēdējā vizītē Vašingtonā janvārī," norādīja Netanjahu.

Pompeo vienas dienas vizītes dēļ Izraēla uz ceturtdienu atlika jaunās valdības zvēresta došanas ceremoniju. Pēc trīs vēlēšanām un ilgstošas politiskās nestabilitātes Netanjahu vienojies par koalīcijas izveidi ar sāncensi, centriski noskaņoto Beniju Gancu. Pompeo šodien tikās arī viņu. Koalīcijas vienošanās paredz, ka rotācijas kārtībā pēc pustora Gancs no Netanjahu pārņems premjera amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti