Politologs: Valsts domes vēlēšanas Krievijā būs slinkas un pusaizmigušas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Krievijā 18.septembrī notiks Valsts domes vēlēšanas. Kā norāda politologs Dmitrijs Oreškins, priekšvēlēšanu kampaņa šoreiz nav bijusi īpaši izteiksmīga, turklāt tā notikusi laikā, kad arvien vairāk iedzīvotāju ir vīlušies politiskajās partijās un netic tam, ka parlamentā varētu ievēlēt neatkarīgus deputātus. Šādos apstākļos ar visai lielu pārliecību var prognozēt, ka uzvarēs valdošā partija „Vienotā Krievija”.

Dmitrijs Oreškins gan prognozē, ka šoreiz partiju "Vienotā Krievija" atbalstīs mazāk cilvēku, nekā pirms pieciem gadiem.

"Maskavā īpaši nav redzama propaganda, kurā vēlētāji tiek aicināti nākt uz vēlēšanām. Vladimirs Putins it kā uzstājās ar aicinājumu, taču tas īpaši nav pamudinājis sabiedrību rīkoties. Tāpēc šīs vēlēšanas būs slinkas un pusaizmigušas, un šāds stāvoklis pašreizējo varu apmierina," norāda politologs.

"Pusaizmigušā situācijā, kad valda apātija un vienaldzība, ir daudz vieglāk nedaudz pielabot situāciju un padarīt to tādu, kāda tā ir vajadzīga. Es domāju, ka „Vienotā Krievija” šoreiz zaudēs diezgan daudz balsu, taču tā šos zaudējumus pilnībā kompensēs ar viena mandāta apgabalu kandidātiem. Šādi kandidāti Krievijā ir pieredzējuši vīrieši vai sievietes, kurus atbalsta reģionālie administratīvie resursi, finanšu institūcijas, uzņēmēji, mediji, politiskās elites vai spēka struktūras. Šādi cilvēki ir pilnībā iekļauti Putina varas sistēmā. Tieši tāpēc, no vienmandāta apgabaliem parlamentā iekļūs, ar retiem izņēmumiem, cilvēki, kuri pēc savas psiholoģijas, statusa un izpratnes par politiku, pieder pie Putina nomenklatūras," skaidro Oreškins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti