Plūdos Centrāleiropā gājuši bojā jau 12 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Centrāleiropā turpinoties plašajiem plūdiem, dzīvību stihijā zaudējuši jau 12 cilvēki un tūkstošiem evakuēti.

Plūdi Centrāleiropā aizsākās pagājušajā nedēļas nogalē. Čehijā un Vācijā pārplūdušas upes un applūduši ciemati, apdraudētas arī daudzas pilsētas un veikta iedzīvotāju masveida evakuācija. Arī Ungārijā izsludināta trauksme, jo ūdens līmenis Donavā turpina pieaugt. Tas apdraud arī vairākas Austrijas pilsētas.

Jau ziņots, ka aizvadītajās dienās Čehijā postošie plūdi izdzēsuši astoņu cilvēku dzīvības, Austrijā gājuši bojā divi cilvēki un Šveicē viens.

Trešdien par savu pirmo plūdu upuri paziņoja arī Slovākija. Tur Donavā valsts dienvidos atrasts kāds zēna līķis. Tikmēr Austrumvācija, kur plašas teritorijas jau ir applūdušas, vēl tikai gatavojas ļaunākajam, jo ūdens līmenis Elbā pārsniedzis astoņus metrus, kas ir par sešiem metriem vairāk nekā parasti. Cīņai pret plūdiem Vācijā mobilizēti aptuveni 40 000 ugunsdzēsēju, iesaistījušies tūkstošiem brīvprātīgo un piesaistīti aptuveni 5000 karavīru. Astoņās pilsētās un apgabalos izsludināts ārkārtas stāvoklis. Vislielākās bažas ir par Hallli, Saksijā-Anhaltē, kur Elbas pietekā Zālē ūdens sasniedzis augstāko līmeni pēdējos 400 gados un sācis sūkties cauri dambjiem. Pilsētas varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties aptuveni 30 000 cilvēku. Plūdi, postošākie kopš 2002.gada, pārvērtuši ciematus nošķirtās salās, iznīcinājuši sējumus, izjaukuši ceļu un dzelzceļu satiksmi un atstājuši plašas teritorijas bez elektroapgādes un dzeramā ūdens. Drēzdenē, kas atrodas netālu no Vācijas un Čehijas robežas, evakuēti jau aptuveni 1000 cilvēku.

Savukārt Čehijā kopš plašo plūdu sākuma evakuēti vairāk nekā 19 000 cilvēku.

Čehijas galvaspilsētai Prāgai ļaunākais gājis secen, bet tagad plūdi smagi skāruši rūpniecības pilsētu Ūsti pie Labas, kas atrodas aptuveni 30 kilometrus no Vācijas robežas. Tur savas mājas nācies pamest jau 3700 cilvēkiem.

Ūdens līmeņa straujā paaugstināšanās Elbā apdraud arī vairākas ķīmiskās rūpnīcas.

Lovosicē, 60 kilometrus no Prāgas, mākslīgo mēslu ražotājs "Lovochemie" piesardzības nolūkos jau pārvietojis bīstamās ķimikālijas uz drošākām vietām, un rūpnīcas vadība apsver iespēju veikt kontrolētu applūšanu, lai izvairītos lieliem postījumiem, ko radītu pēkšņas lielas ūdens masas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti