Pēc Ēģiptes lūguma Berlīnē aiztur «Al Jazeera» žurnālistu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 10 mēnešiem.

Pēc Ēģiptes varas iestāžu pieprasījuma Katarā bāzētā telekompānijas „Al Jazeera” žurnālists Ahmeds Mansurs aizturēts Berlīnē, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Mansurs, kurš strādā kanāla arābu redakcijā, aizturēts Berlīnes lidostā iekāpšanas brīdī. Viņa plānotais aviokompānijas „Qatar Airways” devies uz Kataras galvaspilsētu Dohu.

Iepriekš Ēģiptes valdība bez Mansura klātbūtnes piesprieda viņam 15 gadu cietumsodu saistībā ar apsūdzībām par jurista spīdzināšanu 2011.gada protestu laikā Kairā.

Savukārt telekanāls „Al Jazeera” paziņoja, ka viņu darbinieks nav vainīgs, un Ēģiptes tiesas lēmumu vērtēja kā mēģinājumu likt žurnālistiem klusēt.

Pats Mansurs sociālajos tīklos paudis, ka viņu grasās nogādāt tiesā, lai izskatītu prasību par izdošanu Ēģiptei. To, ka pašlaik tiek pētīta iespējas par viņa izdošanu, apliecināja arī Vācijas federālās policijas preses pārstāvis, kurš arī informēja, ka pašlaik tiek pārbaudīta aizturētā identitāte.

Ēģiptes varas iestādes uzskata, ka telekompānija „Al Jazeera” ir kustības „Musulmaņu brālība” rupors, kuram bijusi nozīmīga loma Hosni Mubaraka režīma gāšanā. 

Pēc Muhameda Mursi gāšanas 2013.gadā jaunā Ēģiptes vara aizturēja virkni žurnālistu, kuriem tiesa vēlāk piesprieda ilgstošus cietumsodus par sadarbību ar „Musulmaņu brālību”. Viens no tiesātajiem ir arī latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Pēteris Greste, kura deportēšanu no Ēģiptes tomēr izdevās panākt februāra sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti