Pastiprinās spriedzes starp Irānu un ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Spriedze starp Irānu un Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) pieaug. Irāna pirmo reizI orbītā ap Zemi palaidusi militāru satelītu. Vašingtona apgalvo, ka tas ir aizsegs ballistisko raķešu programmai.

Kad Teherāna paziņoja, ka pirmoreiz palaidusi orbītā ap Zemi militāru satelītu, Vašingtona izteica brīdinājumu pasaulei – Irānas satelīta programma ir aizsegs ballistisko raķešu izstrādei.

"Irāņi vairākkārt teikuši, ka viņu raķešu programma ir saistīta nevis ar militārām vajadzībām, bet gan ar komerciāliem nolūkiem. Satelīta palaišana pierāda to, ko šeit, Amerikas Savienotajās Valstīs, esam jau teikuši. Teroristu organizācija – Irānas Revolucionārā gvarde – ir palaidusi ballistisko raķeti," teica ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Irāna gan skaidro, ka kosmosa jomā ievēro starptautiskās saistības un nekas nav ticis pārkāpts. Kad satelīts “Gaisma” veiksmīgi pacēlās no tuksneša valsts centrālajā daļā, Irānas revolucionāro gvardu komandieris ģenerālmajors Hoseins Salami tā palaišanu atzina par svarīgu sasniegumu, kas ļaus Irānai kļūt par pasaules lielvaru. Kaut arī Irāna apgalvo, ka tai nav nodoma iegūt kodolieročus un tās kosmosa aktivitātes atbilst Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes rezolūcijai, vairākas valstis, ieskaitot Izraēlu un Vāciju, izteikušas bažas.

Satelīta palaišana sakrita ar laiku, kad ASV prezidents Donalds Tramps vietnē "Twitter" paziņoja, ka devis armijai pavēli uzbrukt un iznīcināt Irānas bruņotās ātrlaivas, ja tās atkārtoti vajās ASV karakuģus. Spriedze starp Teherānu un Vašingtonu ir augusi, kopš pagājušajā nedēļā 11 Irānas Revolucionārās gvardes bruņotās ātrlaivas aplenca ASV karaflotes un krasta apsardzes kuģus starptautiskajos ūdeņos Persijas līča ziemeļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti