Pasaules valstu līderi Davosas forumā pārrunā bēgļu krīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas bēgļu krīze kļuvusi par vienu no galvenajiem tematiem Pasaules ekonomikas forumā Davosā. Par milzu izaicinājumu Eiropas Savienībai to nosaucis gan Francijas premjerministrs Manuels Vallss, gan Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi. 

Pasaules ekonomikas forumā Davosā šogad dominē ne tikai ar ekonomiku saistīti jautājumi, bet arī džihādistu uzbrukumi un Eiropas nelegālo imigrantu krīze. Ar abām šīm problēmām Francija pagājušajā gadā saskārusies personīgi. Šīs valsts premjers Valss Davosā brīdinājis, ka Eiropas Savienība jaunu izaicinājumu priekšā var tik sagrauta.

"Eiropa nav bijusi iecerēta tā, lai saskartos ar tik milzīgām krīzēm, kādas rada bēgļi vai teroristi. Daudzus gadus vai dekādes mums būs jādzīvo ar šie draudiem. Lūk, tāpēc tas ir karš. Mums ir jāsaskaras ar bēgļu krīzi, ko izraisīja ģeopolitiska situācija Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Tas ir izaicinājums, un ir sajūta, ka vēsture var būt traģiska un Eiropa īsā laikā var sabrukt. Paldies Eiropas Komisijai un Nīderlandes prezidentūrai, kas cīnās ar šiem izaicinājumiem, bet mums arī jāizrāda solidaritāte ar valstīm frontes līnijā – Itāliju un Grieķiju," teica Francijas valdības vadītājs.

Tikmēr ECB prezidentam Mario Dragi žurnālisti jautāja, vai bēgļu pieplūdums apdraud arī vienotās valūtas zonu, vai tomēr tajā saskatāmas arī jaunas iespējas.

"Bēgļi Eiropai ir gan izaicinājums, gan iespēja. Būtu muļķīgi ignorēt šī izaicinājuma mērogu. Tas izmainīs mūsu sabiedrību. Kurā virzienā, varam tikai minēt. Un šobrīd ir arī pāragri spriest, cik ilgs laiks paies, kamēr šis izaicinājums pārtaps par iespēju. Ir jābūt apņēmībai un pārliecībai," teica Dragi.

Par bēgļu krīzi, uzstājoties Davosā, runājis arī ASV valsts sekretārs Džons Kerijs. Viņš savukārt aicinājis valstis par trešdaļu palielināt ziedojumus bēgļu atbalstam, kā arī vismaz dubultot uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu. Šie jautājumi tikšot apspriesti bēgļiem veltītā samitā, ko ASV prezidents Baraks Obama plāno sarīkot ANO Ģenerālās asamblejas laikā septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti