Pārsūdz Navaļnija apcietināšanu pirms sprieduma stāšanās spēkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Krievijas prokuratūra pārsūdzējusi Kirovas Ļeņina rajona tiesas ceturtdien pieņemto lēmumu apcietināt opozīcijas aktīvistu Alekseju Navaļniju līdz spēka stājas spriedums par viņam piespriesto piecu gadu cietumsodu.

Navaļnija advokāts Vadims Kobzevs paziņoja, ka Kirovas tiesa prokuratūras sūdzību izskatīs piektdien.

Advokāts paskaidroja, ka prokuratūra nepiekrīt tiesas lēmumam apcietināt Navaļniju pirms spriedums stājies spēkā.

Arī Krievijas Ģenerālprokuratūra apstiprināja sūdzības iesniegšanu, paskaidrojot, ka līdz spriedums oficiāli stāsies spēkā Navaļnijasm var noteikt drošības līdzekli - parakstu par neizbraukšanu no dzīvesvietas.

Kirovas apgabala prokuratūra pārsūdzējusi arī otra apsūdzētā - firmas „Vjatskaja Ļesnaja kompaņija” direktora Pjotra Oficerova - apcietināšanu tiesas zālē.

Navaļnija notiesāšana un apcietināšana izraisīja ne tikai starptautisku nosodījumu, bet arī protestus Krievijā.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas galvenā pārvalde informēja, ka galvaspilsētas centrā nesankcionētā protesta akcijā pulcējušies apmēram 2500 Navaļnija atbalstītāju.

Opozīcijas partijas „Jabloko” līderis Sergejs Mitrohins paziņoja, ka Maskavas centrā ceturtdienas vakarā pulcējušies desmit tūkstoši cilvēku.

Jau vēstīts, ka Kirovas Ļeņina rajona tiesa ceturtdien atzina opozīcijas aktīvistu Navaļniju par vainīgu līdzekļu izlaupīšanā valsts kompānijā „Kirovļes” un piesprieda viņam piecu gadu cietumsodu. Spriedumā teikts, ka opozicionārs, kuram līdz šim bija noteikts drošības līdzeklis - paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas, ir jāapcietina tiesas zālē.

Uzreiz pēc soda pasludināšanas Navaļnija advokāts Sergejs Kobeļevs paziņoja, ka noteiktajās desmit dienās tas tiks pārsūdzēts.

Prokuratūra 5.jūlijā pieprasīja viņam sešu gadu cietumsodu.

Tiesnesis Sergejs Bļinovs ceturtdien paziņoja, ka uzskata Navaļnija vainu par pierādītu.

Tiesa, izskatot lietas materiālus pret Navaļniju un Oficerovu, ir noskaidrojusi, ka „Navaļnijs organizējis nozieguma izdarīšanu un vadījis izšķērdēšanas īstenošanu, tātad sveša īpašuma izlaupīšanu sevišķi lielā apmērā”, bet Oficerovs bijis līdzdalībnieks šajā noziegumā, sacīja tiesnesis.

Oficerovam tika piespriests četru gadu cietumsods. Arī viņu apcietināja tiesas zālē.

Navaļnijam pērn jūlijā tika izvirzīta apsūdzība īpašuma izlaupīšanas organizēšanā Kirovas apgabala valsts uzņēmumā „Kirovļes”. Viņam arī tika noteikts drošības līdzeklis - paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas.

Saskaņā ar izmeklēšanas versiju Navaļnijs kā Kirovas apgabala gubernatora padomnieks organizējis īpašuma izlaupīšanu, vienojoties ar Oficerovu un „Kirovļes” ģenerāldirektoru Vjačeslavu Opaļovu. 2009.gadā no maija līdz septembrim tikuši izlaupīti vairāk nekā 10 tūkstoši kubikmetru „Kirovļes” piederošas koksnes produkcijas, nodarot Kirovas apgabala budžetam zaudējumus par vairāk nekā 16 miljoniem rubļu (278,5 tūkstošiem latu).

Lietas izskatīšana sākās 17.aprīlī, un notika pavisam 19 tiesas sēdes.

Navaļnija atbalstītāji norāda, ka prāva ir Kremļa mēģinājums apklusināt prezidenta Vladimira Putina kritiķus. Pret Navaļniju ir sāktas vairākas kriminālizmeklēšanas.

Maskavas pilsētas vēlēšanu komisija trešdien apstiprināja Navaļniju par partijas „Krievijas Republikāniskā partija - Tautas brīvības partija” („RPR-PARNAS”) kandidātu Krievijas galvaspilsētas mēra vēlēšanām, bet pēc notiesājošā sprieduma tika paziņots, ka viņš nolēmis vairs nekandidēt Maskavas mēra vēlēšanās un aicina savus piekritējus boikotēt 8.septembrī gaidāmās vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti