Panorāma

Vecāki cer uz dārgu medikamentu apmaksu

Panorāma

Pašu veidots bizness

Centrāleiropā gatavojas aizsargāties no imigrantiem

Par spīti mazajam imigrantu skaitam Centrāleiropā veido pret tiem vērstas grupas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vairākās Centrāleiropas valstīs pret imigrantiem noskaņoti iedzīvotāji izveidojuši militāras vienības pašaizsardzībai, lai gan pašu migrantu šajās valstīs tikpat kā nav. Tomēr tas parāda, ka sabiedrība ne tikai baidās no migrācijas, bet arī neuzticas saviem politiķiem un valstij, ka tā spēs nodrošināt mieru un kārtību. Dažviet politiķi šīs sabiedrības bailes cenšas apzināti palielināt, lai varētu izmantot savās priekšvēlēšanu kampaņās. 

Ap simts vīrieši militārā apģērbā un maskās, daži ar ieročiem meža vidū nodod zvērestu. Video ar paramilitāras organizācijas aktivitātēm, ko izdevies iegūt Slovēnijas televīzijai, satraucis daudzus. 

Andrejs Šisko, kuram pagājušajā gadā neizdevās kļūt par Slovēnijas prezidentu, atzinis, ka viņš ir iepriekš minētās organizācijas “Štajerska varda” vadītājs. Organizācijā esot vairāki simti brīvprātīgo. 

"Kad rodas tāda vajadzība – tad jāieto ieroči. Tāpēc arī ieroči ir domāti!" uzskata Šisko.

Šisko politiskā partija – galēji labējā “Kustība par Vienotu Slovēniju” paziņojusi, ka vēlas nosargāt valsts etnisko identitāti.  Slovēnija ar 2 miljoniem iedzīvotāju pagājušajā gadā uzņēmusi 152 patvēruma meklētājus. 

Bijušais Slovēnijas premjerministrs Aloizs Peterle atzīst, ka Slovēnijas valdībai šis signāls jāuztver ļoti nopietni, jo norāda uz sabiedrības neapmierinātību. 

Slovākijā šovasar žurnālistiem izdevās nofilmēt paramilitāru nometni apmēram 70 kilometru attālumā no galvaspilsētas Bratislavas. To izmantojot krievu baikeru grupa “Nakts vilki” un galēji labēja slovāku zemessargu organizācija. 

Slovākija ar 5 miljoniem iedzīvotāj gan līdz šim saņēmusi tikai nepilnus 60 patvēruma meklētāju pieteikumus. 

Mediji norādījuši, ka, iespējams, slovāki iedvesmojušies no čehiem, kuri bija izveidojuši "Nacionālo zemessardzi".

"To izveidoja ap 2015.gadu, kad bija ienāca liels migrācijas vilnis. Pārsvarā -  bet ne tikai - bijušie karavīri, kas bija dienējuši pirms 1989.gada, veidoja vienības, sāka trenēties mežos, tā gatavojoties migrantu un bēgļu ienākšanai," skaidroja Slovākijas eirokomisārs Pāvels Telička.

Šī grupa gan sašķēlusies un tagad savstarpēji nesaistītās treniņnometnēs tiekoties ap 6000. Bet publiski vairs neesot aktīvi.  

Čehija ar 10 miljoniem iedzīvotāju  pagājušajā gadā piešķīrusi patvērumu 145 patvēruma meklētājiem. 

"Premjerministrs ir izvēlējis antiimigrācijas tēmu kā galveno tēmu Eiroparlamenta vēlēšanām. Diemžēl tas ir apzināti – viņš izmanto bažas un bailes sabiedrībā, kam šobrīd ir nav pamata. Tas pārsvarā ir lauku rajonos," norādīja Telička.

Tāda spirāle  - galēji labējā virzienā – kur viens politiskais spēks sacenšas ar otru – kurš būs stingrāks pret imigrantiem, kas ir šajās valstīs pseidoproblēma - vērojama arī citur Austrumeiropā un Centrāleiropā.  Un pirms Eiroparlamenta vēlēšanām šī politiskā retorika kļūst tikai izteiktāka – prognozē Telička.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti