Par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietu sacentīsies četri kandidāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Roberta Metsola, Alise Kunke, Kosma Zlotovskis un Sira Rego izvirzīti Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja amatam uz pašreizējā sasaukuma pilnvaru termiņa otro pusi – nākamajiem divarpus gadiem, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP priekšsēdētāja vietnieks Pedro Silva Pereira (Portugāle) četru deputātu vārdus plenārsēžu zālē nosauca pirmdienas vakarā pēc kandidātu iesniegšanas termiņa beigām. 

Metsola (Eiropas Tautas partija (EPP), Malta), Kunke (Zaļie/EFA, Zviedrija), Zlotovskis (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa (ECR), Polija) un Rego (Kreiso grupa, Spānija) otrdien, 18. janvārī, no rīta uzstāsies ar īsām uzrunām pirms pirmās balsošanas kārtas, kas notiks nedaudz vēlāk.

Lai kļūtu par EP priekšsēdētāju, kandidātam jāsaņem absolūtais nodoto balsu vairākums (50% + 1 balss).

Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete ("Jaunā Vienotība") intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka starp EP lielākajām politisko spēku grupām panākta vienošanās par atbalstu Robertai Metsolai no Maltas.

Ja pirmajā balsošanas kārtā neviens no kandidātiem nav saņēmis absolūto vairākumu, tos pašus vai jaunus kandidātus var izvirzīt otrajai un trešajai balsošanas kārtai. Ja arī trešajā kārtā neviens no kandidātiem nebūs ievēlēts, divi kandidāti, kas šajā kārtā ieguvuši visvairāk balsu, piedalīsies ceturtajā, pēdējā balsojumā, kurā par uzvarētāju uzskatīs kandidātu, kurš būs saņēmis visvairāk balsu, skaidroja Krastiņš.

Kandidātus uz priekšsēdētāja amatu var izvirzīt politiskā grupa vai EP deputātu grupa, kas sasniedz tā saukto zemo obligāto minimumu, t. i., viena divdesmitā daļa deputātu jeb 36 no 705 EP deputātiem. Kandidātus var iesniegt vai atsaukt pirms katras balsošanas kārtas.

Pēc tam jaunievēlētais EP priekšsēdētājs vai priekšsēdētāja uzstāsies ar savu pirmo uzrunu un sāks pildīt amata pienākumus, vadot pārējo EP Prezidija locekļu ievēlēšanu.

KONTEKSTS:

Līdz šim EP vadīja Dāvids Sasoli, kurš šā gada 11. janvārī aizgāja mūžībā. Sasoli pilnvaru termiņš būtu noslēdzies šomēnes, taču viņš decembrī paziņoja, ka nekandidēs uz otro pilnvaru termiņu. EP prezidenta pilnvaru termiņš ir divarpus gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti