Norvēģijas latvieši īpašā pasākumā atcerēsies Latgales kongresu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Svētdien, 7.maijā, Latvieši Norvēģijā sapulcēsies Latgales kongresa simtgadei veltītā pasākumā.

Svinīgo pasākumu Oslo sāks ar vēstnieka uzrunu. Atnākušos iepazīstinās arī ar vēsturisko kontekstu. Paredzēta arī diskusija.

Savukārt koncertu sniegs postfolkloras grupa „Rikši” no Rēzeknes, kā arī būs sadziedāšanās gan latgaliski, gan latviski. Ar grupu „Rikši” dziedās vietējais koris „Laipa”, kurā darbojas Norvēģijā dzīvojošie latvieši.

Pasākumu organizē kultūras biedrība ''Norvēģija – Latvija'', kurā apvienojušies aptuveni simts Norvēģijā dzīvojošu latviešu un norvēģu, kas interesējas par Latviju.

Biedrības pārstāve Elita Cakule stāsta, ka svarīgi atcerēties savu vēsturi un kontekstu, kādā tapa Latvijas valsts: „Es domāju, ka Latgales kongresā, kas notika Rēzeknē šajās dienās, kad runāja daudz par jautājumiem, par vienotību vai vienādību, vai vienotību dažādībā, es domāju, ka šie jautājumi ir tikpat aktuāli Latvijā un tikpat aktuāli arī Norvēģijā dzīvojošiem latviešiem.”

Elita Cakule
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

“Un mums tā ir arī vēstures stunda, izzināt mums pašiem – gan rīkotājiem, gan arī dalībniekiem, kas tad bija tie vēsturiskie notikumi, kas ļāva nodibināties neatkarīgai Latvijas valstij. Šī apzināšanās, šī vienotība gan tiem latviešiem, kas dzīvo Latvijā, gan tiem, kas izvēlējušies aizbraukt no Latvijas,” saka Cakule.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti