Rīta Panorāma

Austrijā ievieš "klimata transporta biļetes"

Rīta Panorāma

Darbu sāk jaunais Vācijas parlamenta sasaukums

"Skitu zeltu" atdos Ukrainai

Nīderlandes tiesa liek atdot Krimas muzeju zeltu Ukrainai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Nīderlandes pilsētas Amsterdamas apelācijas tiesa ir lēmusi, ka vērtīgā Krimas zelta kolekcija ir jānodod atpakaļ Ukrainai. Tā dēvētais “skitu zelts” tika nodots izstādīšanai Allarda Pīrsona muzejam Amsterdamā neilgi pirms 2014. gadā notikušās Krimas aneksijas.

Prasību atdot vērtīgos priekšmetus bija iesnieguši četri Krimas muzeji, taču apelācijas tiesa ir lēmusi, ka tas ir Ukrainas kultūras mantojums, kam jānonāk Ukrainas rokās līdz situācijas stabilizācijai Krimā.

Amsterdamas tiesas lēmumu atšķirīgi uztvērušas Krievijas un Ukrainas vadības.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nosaucis Amsterdamas tiesas lēmumu par ilgi gaidītu uzvaru. Pēc viņa vārdiem, Ukraina vienmēr atgūst to, kas tai pieder, – šodien tas ir skitu zelts, pēc tam tā būs arī Krima. Arī Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuļeba uzsvēris, ka kolekcija ir daļa no Ukrainas nacionālā koda, un visas Krievijas manipulācijas un centieni ietekmēt tiesas spriedumu ir cietuši neveiksmi.

Savukārt Krievijas ieceltais Krimas vadītājs Sergejs Aksjonovs uzsvēris, ka skitu zelta kolekcija pieder Krimas tautai, bet Amsterdamas tiesas lēmums ir negodīgs un prettiesisks. Aksjonovs gan uzsvēris, ka šāds spriedums esot bijis gaidāms, jo Eiropas tiesas esot naidīgi noskaņotas pret Krieviju un Krimu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti