Nīderlande piešķīrusi apraides licenci TV «Doždj»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Nīderlande ir piešķīrusi apraides licenci Krievijas neatkarīgajai programmai "TV Rain" jeb "Doždj". Tādu lēmumu decembra beigās pieņēmis Nīderlandes mediju regulators, un tagad tas ir publicēts tā oficiālajā mājaslapā.

Iepriekš Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) anulēja šī televīzijas kanāla apraides licenci, pamatojoties uz draudiem valsts drošībai. Pēc apraides licences anulēšanas Latvijā TV kanāls "TV Rain" saņēmis atļauju turpināt darbu no Nīderlandes.

Šīs valsts mediju regulatora lēmumā ir teikts, ka uzņēmums, kas pieprasīja komerctelevīzijas apraides tiesības, tika reģistrēts pagājušā gada decembra sākumā, un iesniegums par licences saņemšanu ir saņemts decembra vidū.

Apraides licences saņemšana vienā no Eiropas Savienības valstīm, visticamāk, dos iespēju "TV Rain" izplatīt savus raidījumus kabeļtelevīzijā visās bloka valstīs, tostarp arī Latvijā.

KONTEKSTS:

Latvijas NEPLP pērn augusta sākumā izsniedza apraides atļauju vienai Krievijas televīzijai – "TV Rain" jeb "Doždj". Savukārt pagājušā gada nogalē apraides atļauja Latvijā kanālam anulēta, pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Latvijas Žurnālistu asociācija izteica nožēlu par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem. Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" paziņoja, ka Krievijas neatkarīgās TV programmas cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti