Nīderlandē ielās iziet par un pret musulmaņiem noskaņoti grupējumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Laikā, kad pasaules uzmanības centrā ir nonācis radikālais islāmistu grupējums „Islāma valsts”, arī Eiropā pastiprinās dažādas ar to saistītas aktivitātes.

Sestdien Nīderlandes drošības spēkos Hāgā izsludināta paaugstināta gatavība, jo vienā dienā demonstrācijas plānojušas sarīkot vairākas konkurējošas grupas, kas iestājas gan par, gan pret ekstrēmismu.

Tiesības Hāgā rīkot protesta akcijas ieguvušas piecas organizācijas. To vidū ir Antifašistu savienība, Musulmaņu aizsardzības līga, kas atbalsta radikālā grupējuma „Islāma valsts” idejas, grupējums „Pro Patria”, kas protestē pret radikālo islāmu, kā arī viena no pašām galēji labējām organizācijām - Nīderlandes tautas Savienība.

Sagaidāms, ka dažas no protesta akcijām varētu notikt galvenokārt musulmaņu apdzīvotajā Skildersvijkas rajonā.

10. augustā šeit jau notika islāmistu un viņu pretinieku sadursmes un pilsētas mērs, kurš tobrīd atradās atvaļinājumā, tiek vainots par šādas situācijas pieļaušanu.

 Atgriežoties Hāgā, mērs norādīja, ka protesta akciju pret radikālo islāmu vairs nebūs, jo tās esot pārāk provokatīvas, vienlaicīgi nenosodot radikāļu aicinājumus nogalināt gan Nīderlandes nemusulmaņus, gan ebrejus.

Vēlmi piedalīties protesta akcijās izteicis arī skandalozais Nīderlandes brīvības partijas līderis Gērts Vilderss, kurš bieži vien kritizējis islāmu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti