NATO šefs Stoltenbergs apmeklē Pentagonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ziemeļatlantijas alianses jeb NATO ģenerālsekretārs otrdien, 21.martā, ieradies vizītē ASV, kur viņu uzņēma Savienoto Valstu aizsardzības ministrs Džeimss Matiss.  

Matiss atgādināja sabiedrotajiem par nepieciešamību palielināt izdevumus aizsardzībai, savukārt Stoltenbergs uzsvēra organizācijas pieaugošo lomu pašreizējo drošības izaicinājumu apstākļos.

“Mums ir ļoti spēcīga transatlantiskās saikne, un tā kļūst stiprāka, tomēr attiecības nav nemainīgas, tās vienmēr mainās. Šajā gadījumā saikne kļūst spēcīgāka. [..] Es guvu daudz pozitīvu iespaidu par vienotību, kas valda aliansē pēc mūsu pēdējās tikšanās,” sacīja Matiss.

“Mēs visi cerējām uz labāku nākotni pirms 20 gadiem, taču dažas lietas izrādījās citādas nekā cerēts, un mums ir jāmeklē risinājumi tam, kas ir šodienas realitāte,” norādīja Matiss.  

Savukārt Stoltenbergs pauda, ka “mēs visi saprotam, ka šajos satricinājumu un nenoteiktības laikos pieaug nepieciešamība pēc šādām spēcīgām starptautiskām institūcijām kā NATO”.

“Tāpēc mums ir jāpielāgojas, lai stiprinātu NATO, atbildot uz izaicinājumiem un grūti prognozējamiem procesiem, ar ko mēs sastopamies ikdienā. Ļaujiet man arī piebilst, ka spēcīga NATO nāk par labu Eiropai, un mēs esam pateicīgi par ASV dotajām drošības garantijām Eiropai. Taču spēcīga NATO nāk par labu arī Amerikai, jo stabilitāte Eiropā nāk par labu mums visiem,” uzsvēra Stoltenbrgs.

Jau vēstīts, ka ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons nolēmis neapmeklēt aprīļa sākumā plānoto alianses ārlietu ministru sanāksmi. Turklāt viņa prioritāšu sarakstā nonākusi vizīte Maskavā. Pēc prezidenta Donalda Trampa izteikumiem par NATO kā novecojošu organizāciju, alianses dalībnieki no Eiropas jutīgi reaģē uz katru soli, kas izskatās pēc NATO lomas noniecināšanas no amerikāņu puses.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti