NATO: Krievijas bumbvedēju pārtveršana virs Baltijas jūras liecina par būtisku aktivitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Sešu Krievijas bumbvedēju, kas var pārvadāt kodolgalviņas, pārtveršana virs Baltijas jūras liecina par būtisku Krievijas militārās aktivitātes līmeni, otrdien paziņoja NATO preses sekretāre Oana Lundžesku.

Svētdien pa dienu Latvijas pierobežā vizuāli identificēti četri Krievijas stratēģiskie bumbvedēji un raķešu platformas "Tu -95" un divi stratēģiskie un jūras bumbvedēji "Tu -22", kurus starptautiskajā gaisa telpā pārtvēra Portugāles iznīcinātāji "F-16", kas pašlaik īsteno NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā.

Lundžesku norādīja, ka lielākā daļa Krievijas lidmašīnu pārtveršana virs Baltijas jūras ir "rutīna", tomēr sešu bumbvedēju pārtveršana "liecina par būtisku Krievijas aktivitātes līmeni".

Viņa sacīja, ka vēlāk svētdien divos citos incidentos NATO iznīcinātāji kopumā pārtvēra septiņas Krievijas militārās lidmašīnas, tostarp "Tu-134", kas tiek izmantoti mācībām un pasažieru pārvadāšanai, kā arī "An-72" transporta lidmašīnu.

"Tāda aktivitāte var būt destabilizējoša un potenciālo bīstama, ja netiek ievērotas starptautiskās normas," uzsvēra NATO pārstāve.

Viņa runāja par reizēm, kad Krievijas militārās lidmašīnas nesniedza informāciju par savām pozīcijām vai lidojumu plāniem, tādējādi apdraudot komerciālos reisus, kas kursē apkaimē.

NATO ir novērojusi tādu militāro lidmašīnu pārtveršanas gadījumu skaita pieaugumu kopš Ukrainā sākās krīze.

Alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs norādīja, ka šogad NATO dalībvalstu tuvumā ir pārtvertas ap 400 Krievijas militāro lidmašīnu, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš.

NATO ir izvietojusi vairāk lidmašīnu, kā arī kuģus un militārpersonas, reaģējot uz Krievijas robežas tuvumā esošo dalībvalstu - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas paustajām bažām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti