NATO grasās pastiprināt spēkus Baltijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

NATO gatavojas aizsardzības ministru sanāksmei, kas trešdien, 9. februārī, sākas Briselē un kurā plāno aptvert plašu jautājumu loku. Paredzams, ka ministri pievērsīsies gan migrācijas krīzei, gan attiecībām ar Krieviju, gan arī papildu palīdzībai Baltijas valstīm.

Kā otrdien žurnālistiem Briselē uzsvēra NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, viņš sagaida, ka nākamajās divās dienās NATO ministri vienosies par NATO klātbūtnes stiprināšanu alianses austrumu valstīs.

Divu dienu NATO aizsardzības ministru sanāksme Briselē solās būt svarīga Baltijai. Kā otrdien tiekoties ar žurnālistiem Briselē atzina Stoltenbergs, viņš sagaida, ka tuvākajās dienās ministri vienosies par NATO klātbūtnes stiprināšanu tieši alianses austrumos, Baltijā, Centrāleiropas valstīs. Tas nozīmēs gan intensīvas mācības rotācijas kārtībā, gan investīcijas infrastruktūrā un tamlīdzīgi.

NATO ģenerālsekretārs arī atzinīgi vērtēja ASV gatavību investēt lielākā klātbūtnē Eiropā. „Sagaidu, ka ministri vienosies par NATO klātbūtnes palielināšanu mūsu alianses austrumu daļā,” norāda Stoltenbergs. „Tas stiprinās mūsu kolektīvo aizsardzību un tajā pašā laikā sūtīs spēcīgu signālu, kas novērstu ikvienu agresiju vai iebiedēšanu no malas. Mēs jau esam stiprinājuši mūsu militāro klātbūtni šajā reģionā. Mēs veidojam astoņus nelielus štābus, kas palīdzēs koordinēt un plānot mācības un militāro pastiprinājumu,” viņš skaidroja.

NATO vadītājs arī skaidroja, kādēļ alianse ir ieinteresēta tieši šobrīd stiprināt savu klātbūtni Baltijā un kāda ir militārā situācija NATO Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs.

„NATO šobrīd pielāgojas arvien jauniem izaicinājumiem un ļoti mainīgai drošības videi gan daļēji augošajās vardarbības dienvidos, gan arī arvien neuzticamākās Krievijas rīcības dēļ,” atzīmē NATO ģenerālsekretārs. „Krievija jau daudzus gadus ir pamatīgi investējusi savā aizsardzībā un īsteno daudzas slepenas un negaidītas militārās mācības. Turklāt tā ir parādījusi vēlmi ne tikai lietot šo militāro spēku mācībās, bet arī dzīvē, lai iebiedētu kaimiņus un mainītu Eiropas robežas, kā mēs to esam redzējuši Ukrainas un Gruzijas gadījumā,” uzsver Stoltenbergs.

Paredzams, ka vienošanās par NATO klātbūtnes stiprināšanu būs principiāla, un tuvākajās dienās jau pēc ministru tikšanās sāksies konkrēta plānošana.

Latvijas Radio rīcībā ir arī informācija, ka aizsardzības ministri tikšanās laikā pie sarunu galda izspēlēs situāciju, kurā krīzes situācijā būs nonākušas Baltijas valstis – Lietuva un Latvija - un kāda būtu NATO reakcija un atbilde.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti