Dienas ziņas

Dejotāji iesaistās savu tērpu darināšanā

Dienas ziņas

18. novembri svin arī Londonā

Sveicieni Latvijai no ārvalstīm

NATO, Eiropas Komisija, Lietuva un citas valstis sveic Latviju dzimšanas dienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Milzum daudz sveicienu Latvija 18. novembrī saņem arī no citām valstīm. Sveicienos - no  Lietuvas diplomātiskā kora dziedājuma līdz NATO militārajiem sveicieniem un Latvijas karoga vēsturei Eiropas Komisijas apsveikumā. 

Raibus un izdomas pilnus sveicienus 101. dzimšanas dienā Latvijai šodien sūta dažādas valstis un starptautiskās organizācijas. Eiropas Komisija savā apsveikumā ieskicējusi svarīgākos Latvijas simbolus un atgādinājusi, ka Latvijas karoga vēsture sniedzas tālu 13. gadsimtā un simbolizē cīņu par brīvību. Tikmēr NATO uz Latvijas neatkarību atskatījās Godasardzes rotas karavīra acīm.

Meklēšanas platforma “Google” šodien ir izrotāta ar Latvijas karogu, bet sociālajos medijos atrodami dažādu ārvalstu amatpersonu un vēstniecību sveicieni – no Francijas un Spānijas līdz Gruzijai un ASV.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo savā apsveikumā uzsvēris, ka Latvijas tautas apņēmība un nesalaužamais gars ir piemērs cilvēkiem visā pasaulē. Tikmēr kaimiņvalsts Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs sveicienu kaimiņiem ierunājis latviešu valodā.

Bet Lietuvas Ārlietu ministrijas diplomātiskais koris mūsu valsti apsveica, nodziedot Ulda Stabulnieka un Māras Zālītes dziesmu “Tik un tā”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti