Rīta Panorāma

Intervija ar Kristapu Kauguru un Ingu Ažiņu, par šķēršļiem C hepatīta ārstēšanā

Rīta Panorāma

Intervija ar Ģirtu Majoru. Klāt "Positivus" festivāla nedēļa

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Ministrs: Irānā aizturētā Latvijas valstspiederīgā atbrīvošanā vēl ir daudz diplomātisku risinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 9 mēnešiem.

Vēl ir daudz diplomātisku līdzekļu, lai nodrošinātu Latvijas valstspiederīgā tiesību īstenošanu, kā arī viņa atbrīvošanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Viņš stāstīja, ka šīs iespējas ir vēršanās starptautiskajās organizācijās, diplomātiskais kontakts. Pastāv arī iespēja uz īpašiem nosacījumiem atbrīvot Irānas kuģi, kas sankciju neievērošanas dēļ aizturēts Gibraltārā. Esot iespējamas arī sankcijas pret Irānu, bet Eiropas Savienības līmenī tas netiekot apspriests. Visticamāk, ja sankcijas tiks vērstas, tā būs Lielbritānijas iniciatīva.

Rinkēvičs uzsvēra, ka sarežģītā situācija neatrisināsies ne stundu, ne dienu laikā. "Pusēm ir gan jāsaglabā seja, gan jāmeklē risinājumi," stāstīja ministrs. Diplomāti to darot visos līmeņos, bet tas prasa laiku.

Jautāts par Lielbritānijas ideju sargāt tankkuģus Persijas līcī, Rinkēvičs bija piesardzīgs. No vienas puses, jāatbalsta visas idejas, kā veicināt drošību, izņemot militāru konfrontāciju. No otras puses, ja nestabilā situācijā līcī parādās papildu karakuģi, pieaug militāra konflikta risks.

Ministrs uzsvēra, ka kuģa sagrābšana ir politiska, jo parasti, ja apkalpe tiktu aizturēta, tai ļautu runāt ar savas valsts konsuliem. Šajā gadījumā tas nav noticis.

KONTEKSTS:

Irānas varas iestādes 19. jūlijā sagrāba divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā. Irānas puse izplatījusi video, kur redzams, ka apkalpes locekļiem nekas nekaiš. Tomēr viņiem nav bijis ļauts sazināties ar savu valstu diplomātiem un ģimenēm.

Rinkēvičs sazinājies ar Eiropas Savienības augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Federiku Mogerīni un Apvienotās Karalistes ārlietu ministru Džeremiju Hantu, lai vienotos par ciešu koordināciju un ES Ārējā dienesta atbalstu, panākot Latvijas valstspiederīgā atbrīvošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti