Migrācija uz OECD valstīm zemākā kopš 2003. gada

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Migrācijas plūsma uz attīstītajām pasaules valstīm pagājušajā gadā ir piedzīvojusi straujāko kritumu. Kā liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākie dati, uz 38 organizācijas valstīm pērn izceļojuši 3,7 miljoni cilvēku. Tas tas ir zemākais rādītājs kopš 2003. gada.

OECD jaunākajā migrācijas pētījumā konstatēts, ka migrācija uz organizācijas dalībvalstīm ir samazinājusies vidēji par 30 procentiem, bet uz ASV pat par 44 procentiem.

Galvenais migrācijas krituma iemesls, neapšaubāmi, ir Covid-19 pandēmija, kuras dēļ daudzas valstis, īpaši ASV, gandrīz pilnībā slēgušas savas robežas.

OECD norāda ka pandēmija ir ietekmējusi pilnīgi visas migrācijas kategorijas. Tā, piemēram, patvēruma pieprasījumu skaits ir zemākais kopš Balkānu kariem pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā. Visvairāk patvēruma meklētāju nākuši no Venecuēlas, Afganistānas un Sīrijas.

Organizācijas ziņojumā arī uzsvērts, ka pēc 10 gadu ilga un nepārtraukta progresa darba tirgū pagājušajā gadā imigranti piedzīvojuši ievērojamu kritumu arī nodarbinātības ziņā.

Latvijā visvairāk ierodas imigranti no Ukrainas, Krievijas, Indijas, Uzbekistānas un Baltkrievijas.

OECD ziņojuma dati par Latviju
OECD ziņojuma dati par Latviju

Latvijā ieceļojušie migranti 2020. gadā saviem tuviniekiem dzimtenē nosūtījuši naudas summas 174 miljonu ASV dolāru vērtībā, savukārt Latvija no tautiešiem, kas dzīvo un strādā ārzemēs, saņēmusi 1,088 miljardus dolāru.

Dati par migrantu uz un no Latvijas sūtītās naudas plūsmu
Dati par migrantu uz un no Latvijas sūtītās naudas plūsmu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti