Madrides ielas pārpludina aitas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kamēr Katalonijas reģionā vairākas dienas nerimst neatkarības cīnītāju demonstrācijas, Madridē jau 13. gadu pēc kārtas rīkota fermeru protesta akcija – Spānijas galvaspilsētā sarīkojot lopu gājienu.

Aitu un kazu blēšana un mazu zvaniņu skaņas pārpludināja Spānijas galvaspilsētas Madrides ielas. Tā ir daļa no gadskārtējiem protestiem, kuru mērķis ir pievērst uzmanību senatnīgām ganību platībām, kuras apdraud urbanizācija.

Šogad cauri Spānijas galvaspilsētai devās ap 700 lopu, novirzot transporta satiksmi prom no Madrides centra. Aitu un kazu gājiens tiek rīkots jau 13. gadu pēc kārtas, un gadu garumā tam jau izveidojās savs piekritēju loks.

“Man patīk lauki un lopi, man patīk aitas. Tagad es dzīvoju Madridē, bet esmu no maza ciemata. Katru gadu es šeit nāku ar savu mazdēlu. Visu dienu pavadu šeit,” pastāstīja gājiena apmeklētāja Marija Himeneza.

“Man tas patīk, man patīk svētki. Jūtos tā, it kā būtu redzējusi visas Spānijas tradīcijas,” sacīja gājiena apmeklētāja Valērija.

Taču fermeriem iemeslu svinībām nav. Ar šo gājienu viņi ik gadu aicina Spānijas varas iestādes pasargāt 125 tūkstošus kilometru garās takas, ko izmanto sezonālai lopu pārvietošanai starp dažādiem ganību laukiem visā valsts teritorijā. Kā norāda fermeri, jaunu māju un ceļu būvniecība iznīcina šos maršrutus, daži no kuriem ir 800 gadus veci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti