Dienas notikumu apskats

Trauksmes cēlēju aizsardzības likumu cer pieņemt līdz vēlēšanām

Dienas notikumu apskats

Londonas Grāmatu gadatirgū šogad uzmanības centrā Baltijas valstis

„Lufthansa" un "Air France" darbinieku streiki šodien ietekmējuši simtiem reisu

«Lufthansa» un «Air France» darbinieku streiki ietekmē tūkstošiem pasažieru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 1 mēneša.

Otrdien, 10.aprīlī, streikojot divu Eiropas lielāko lidsabiedrību "Lufthansa" un "Air France" darbiniekiem, tika atcelti simtiem reisu, ietekmējot ceļojumus tūkstošiem pasažieru. Ņemot vērā, ka Francijas lidsabiedrības darbinieki streikos arī trešdien, 11.aprīlī, un vēl četras dienas kādās no atlikušajām aprīļa mēneša dienām, tad aviokompānija "Air France" aicina savlaicīgi pasažieriem pārbaudīt savas iegādātās biļetes, vai nav notikušas izmaiņas.

Atceļ pusi plānoto reisu

"Lufthansa" norādījusi: Vācijā reisu atcelšana ietekmējusi ap 90 000 cilvēku, kuri plānoja izmantot Frankfurtes, Minhenes, Ķelnes vai Brēmenes lidostas. Tajās atcelti puse no visiem "Lufthansa" reisiem, tādējādi notika tikai 800 no plānotajiem 1600.

Vācijas arodbiedrība "Verdi”, kura rīkoja šos streikus, paziņoja, ka otrdien līdz ar "Lufthansa" darbiniekiem darbā nav ieradušies bērnudārzos, atkritumu savākšanā un slimnīcās strādājošie.

Šī arodbiedrība pārstāv ap 2,3 miljonus cilvēku dažādās nozarēs, un tā ar šo streiku palīdzību pieprasa algu palielināšanu par aptuveni 6% jeb aptuveni 200 eiro.

"Jau vairākus mēnešus cenšamies vienoties par algām valsts sektorā. Arī mēs gribam izjust Vācijas labo ekonomisko stāvokli. Sarunas par algu paaugstinājumu nebija veiksmīgas, līdz ar to – darbinieki netika pie algu paaugstinājuma," stāstīja arodbiedrības “Verdi” vadītājs Franks Birske.

Turklāt arodbiedrība "Verdi" brīdina par jauniem streikiem.

Zaudējumi – 170 miljoni eiro

Tikmēr lidsabiedrība "Air France" bija spiesta atcelt katru ceturto avioreisu, galvenokārt reisius uz un no Šarla de Golla, Orlī un provincē esošajām lidostām. "Air France” paziņojusi, ka šodien tiks atcelti vairāki simti reisu, jo piloti, stjuarti un lidostu darbinieki streikos, cerot uz augstāku darba samaksu. Kopumā 11 dažādas arodbiedrības šodien un rīt rīko divu dienu streiku, cerībā uz 6% algu palielinājumu. 

"Algas jau vairāk nekā sešus gadus ir iesaldētas. Jā, kompānija ir sākusi maksāt pilotiem par virsstundām. Taču arī pārējo darbinieku algas ir atkarīgas no lidojumu stundām un citām aktivitātēm," sacīja "Air France" arodbiedrības SNPL prezidents Filips Evāns.

Plānots, ka "Air France" darbinieku streiks notiks arī trešdien, 11.aprīlī. Jāņem vērā, ka šomēnes paredzēti vēl divi šādi divu dienu streiki 17. un 18., kā arī 23. un 24.aprīlī.

Aprēķināts, ka līdzšinējie streiki, ieskaitot rītdienas, lidsabiedrībai "Air France" izmaksājuši ap 170 miljoniem eiro.

Tāpat aprēķināts, ka prasītais algu paaugstinājums kompānijai izmaksātu 240 miljonus eiro gadā.

Tikmēr pasažieriem, kuru ceļojumu plānos ir iekļauta Vācija vai Francija, jārēķinās ar iespējamiem sarežģījumiem – aizkavētiem vai atceltiem reisiem.

Francijā streiko arī dzelzceļnieki

Ne mazāk svarīgi ir Francijas nacionālās dzelzceļa SNFC darbinieku divu dienu streiki, kuri sākās pagājušajā nedēļā. Šomēnes vien tie plānoti četras reizes, tuvākajam notiekot šonedēļ 13.un 14.aprīlī. Paredzēts, ka streiki notiks ik pēc piecām dienām un līdz pat jūnijam.

Dzelzceļnieki streiku sākuši, jo ir neapmierināti ar Francijas prezidenta Emanuela Makrona reformām, kas paredz samazināt virkni nacionālās dzelzceļa kompānijas darbinieku privilēģijas,

piemēram, iespēju agrāk doties pensijā, saņemt regulāru algas palielināšanu, kā arī iespēja strādāt savā darbā uz mūžu.

Taču, kā reformas komentē Francijas amatpersonas, tad tās vajadzīgas, jo uzņēmums strādā ar zaudējumiem, ko sekmē augstās tā uzturēšanas izmaksas, kas ir par 30% lielākas nekā līdzīgām kompānijām citviet Eiropā.

Francijas nacionālā dzelzceļa kompānija jau pašlaik strādā ar vairākiem desmitiem miljonu eiro lieliem zaudējumiem, un uzņēmuma darbinieku streiks vēl papildus tam radījis izmaksas ap 100 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti