Panorāma

V. Zelenskis apmeklējis atbrīvoto Hersonu

Panorāma

Panorāma

Londonas latviešu skola svin Latvijas 104. dzimšanas dienu

Londonas latviešu skola jau nosvinējusi Latvijas 104. dzimšanas dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Londonas latviešu skola Latvijas 104. dzimšanas dienu jau nosvinējusi, sarīkojot pasākumu ar dziesmām, dejām, rotaļām un latvisku ēdienu. Skolas mājvietā – Daugavas Vanagu fonda namā Londonā – vietas lieliem pasākumiem nepietiek, tādēļ jau gadu desmitiem latviešu ir laipni gaidīti Londonas ukraiņu kluba zālē.

Londonas ukraiņu klubu atpazīt ir visai viegli, jo uz ielas dežūrē ukraiņu brīvprātīgie, vācot ziedojumus un stāstot par Ukrainu.

Kluba lielā zāle šoreiz bija pilna līdz malām ar pašu dzīvespriecīgāko un kustīgāko publiku.

Pasākuma apmeklētāja Liene Pastore sacīja: "Esam atnākuši pirmo reizi, un mums ļoti interesē, kas te šovakar notiks. Pirmo reizi latviešu ballītē! Mēs nākošgad domājam apmeklēt latviešu skoliņu Londonā, mums tā kā vajadzētu arī latviski sākt runāt un ceram iepazīties ar daudziem latviešu bērniem."

Kā jau ierasts, sākumā ienesa karogu, kopīgi nodziedāja Latvijas himnu un noklausījās Latvijas vēstnieces uzruna. Pēc tam sākās priekšnesumi.

Pasākuma dalībnieki Nils un Lauma Cari pauda: "Māsa gatavojās, viņa kokli spēlēs. Un vēl taisījām mājās ēst, lai šeit atnestu."

Savukārt apmeklētāja Dace Viesture atzina: "Mēs uz Latvijas Neatkarības dienas pasākumiem ejam jau daudzus gadus. Man liekas, jo vairāk mēs ejam uz šiem pasākumiem, jo vairāk viņi saprot, ko šie pasākumi nozīmē, kāpēc mēs tur ejam un kāpēc mums tas ir svarīgi."

Pasākuma apmeklētājas Selga Spīkmane-Brauna un Krista Spīkmane-Brauna sacīja: "Kad mēs bijām skolas bērni, negribam teikt – tik sen! Un tagad es vedu savus bērnus uz latviešu skolu, gribu viņiem iemācīt par mūsu tautu, par viņas tautu, lai viņi var visu to iegūt, tas mums ir ļoti svarīgi."

Kā jau īstā bērnu pasākumā, ne viss notika pēc plāna. Londonas latviešu skolas vadītāja Dace Ali norādīja: "Ja būtu pēc plāna, tad būtu garlaicīgi. Bet tagad paskaties, cik daudz smaida cilvēki un cik priecīgi ir bērni un pieaugušie. Tā ka – plāns ārā pa logu, bet pasākums vienreizēji izdevies, ļoti labas emocijas!"

Pēc koncerta visus gaidīja pašu sarūpēti gardumi, pēc tam pienāca laiks latviešu rotaļām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti